Presunúť na hlavný obsah

Trendy v adventných vencoch 2021: Rastliny a ihličie už nie sú len pozadím, ale v popredí pred samotnými ozdobami

Zábava

Ľudia sa vracajú k prírodným vencom, ktoré sú ekologickejšie, krajšie aj voňavejšie než tie plastové. Nenechajte si ujsť tie najkrajšie adventné vence a zimné rozprávkové kytice.

Najkrajšie sviatky v roku nás nútia spomaliť a naladiť sa na vlnu „slow“. Návrat k prírode cítiť všade navôkol a inak to nie je ani v prípade adventných vencov. Tento víkend začína adventný čas. 

Barbora z Flower Therapy mihnutím čarovného prútika vykúzli tie najkrajšie adventné vence či zimné rozprávkové kytice, ktoré dýchajú ľudskosťou a nehou. 

Inšpirujte sa: Feng šuej ako dokonalá predpríprava na Vianoce. Správne zoradenie nábytku vam dokáže priniest šťastie, aj bohatstvo

Trendy v adventných vencoch vedú k prirodzenej kráse

Podobne ako u vianočných trendoch v interiéri, aj adventné vence podliehajú vplyvu prirodzenosti a kráse prameniacej z prírody. Zaujímalo nás, aké vence ľudia čoraz viac preferujú.
„Jednoduchšie, minimalistickejšie vence, štýlovo skôr naturálnejšie. Používa sa radšej rôznorodosť v samotných ihličiach a rastlinách na venci než v ozdobách, tým sa nechávajú vyznieť rastlinky a nie sú len pozadím,“ vysvetľuje Barbora z Flower Therapy. 

Menej gýčových ozdôb 

Ako môžete vidieť, na vencoch je čoraz menej gýčových ozdôb evokujúcich prepych. Vianociam vládne jednoduchosť, príroda a „nenápadnosť“, čo potvrdzuje aj samotná Barbora:
„Kombinácia ihličia s rôznymi listnatými stonkami. Ľudia sa vrátili k prírodným vencom, keďže je to ekologickejšie, krajšie aj voňavejšie než tie plastové. Menej trblietavých gýčových komponentov a skôr elegantný perleťový ligot ako Eukalyptus v ružovom zlate. Farebnosť sa tiež zjemnila, väčšinou sú ladené do jednej farby a to pomocou sušeného ovocia, bobúľ. Využívajú sa lokálne rastlinky ako makovice, modrý bodliak či šípky. Tvarovo sú veľmi zaujímavé strapaté vence pomocou borovicového ihličia či tráv.“ 

Čo by sme na adventný veniec určite nikdy nemali dávať?

Ak ste sa rozhodli, že si tento rok vyrobíte adventný veniec sami doma, možno vám pomôže nielen inšpirácia, ale aj malé odporúčanie od tých najpovolanejších. 
„Vyhýbať sa umelým ozdobám, skôr využiť na dozdobenie sušené ovocie, škoricu, šišky, kvety bavlny alebo drobné drevené ozdôbky. Ladiť veniec do 1-2 farieb, neprekombinovať, v jednoduchosti je krása,“ dodáva na záver Barbora, ktorá tiež organizuje rôzne tematické workshopy. Tam vás naučí, ako správne aranžovať, kombinovať a najmä – zamilovať si prácu s kvetmi, ktorá je skutočne akousi terapiou mysle. A ako doladiť sviečky k vencu?

„Buď voliť neutrálnejšie tlmené farby alebo výraznú farbu zladenú s farbou rastliniek.“

Okrem adventných vencov sú veľmi populárne tiež zimné kytice. My sme vybrali zopár z nich, ktoré si už na prvý pohľad zamilujete. Zútulnite si svoj interiér a vneste mu rozprávkovú atmosféru práve prostredníctvom kvetov. 

Fairytale

Hravý veniec je zdobený bavlnou, veľkými šiškami, Ilexom a rôznymi druhmi ihličia. Rozkošným doplnkom sú dreveno-textilné miniatúry zimných predmetov ako čapica, lyže, sánky.

Neprehliadnite: Doplnok, ktorý dokáže premeniť aj ten najobyčajnejší interiér: Už na prvý pohľad vás presvedčí

Ľadová kráľovná

Chladná no krásna, honosná. Fascinujúco kvitnúce Ruže Darlington, blišťavé Divoké ruže vo farbe ružového zlata a Eukalyptus ohúria každého.

Popoluška

Pichľavá krása modrých Bodliakov je kombinovaná s mäkkými kvetmi Bavlny a listami Eukalyptu. Kytica je ako popoluška nedbalo elegantná a zároveň čarovne prekvapivá.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe