Presunúť na hlavný obsah

Netflixové must-see: Dokument o rodine Versace vás vtiahne do zákulisia prestížnej značky a rodiny

Lifestyle

Meno Versace zrejme netreba predstavovať nikomu. O brand, ktorý patril k najsilnejším na svete, sa postaral Gianni Versace, ktorého život je do dnešného pre mnohých inšpiráciou, ale aj záhadou. Aj preto bol námetom pre jeden zo seriálov, ktorý je mimoriadne populárny na Netflixe.

Populárny seriál American Crime Story sa vo svojej druhej sérii zamerial na skutočne prominentný príbeh. Pomocou deviatich častí rozpráva príbeh o rodine Versace, o ktorom ste ešte nepočuli. Nejedná sa totiž o typický zrod kariéry jedného z najvplyvnejších módnych predstaviteľov, ktorého život náhle ukončila vražda, ale zároveň aj o opis udalostí, ktoré k tragickej udalosti smerovali. 

Už začiatok prvej epizódy vás vtiahne okamžite do deja. Znázornené sú práve posledné minúty Versaceho, ktorý sa rozhodol zameriať svoj biznis na Spojené štáty. Práve tam sa jeho cesta pretla so psychopatom, ktorý si módneho mága vyhliadol. Pomocou zrekonštruovaných spisov sa v seriáli odohráva dej vysvetľujúci nezvyčajné správanie Versaceho, ktorý kvôli nešťastnej láske viedol zhýralý život. Pomocou retrospektívnych záberov do príbehu vstupuje aj život psychopata, ktorý ho 15.júla 1997 zastrelil krátko predtým, než vošiel do svojej honosnej vily. 

Prečítajte si: Seriálový hit Netflixu Halston: Vzostupy a pády celebritného dizajnéra, ktorého preslávila aj Jackie Kennedy

Majstrovské herecké výkony 

Jednu z hlavných postáv, sestru Gianniho Donatellu, stvárnila herečka Penelópe Cruz. Aj keď je fyzická podoba tejto herečky s módnou návhárkou skutočne mizivá, vďaka perfektne zvládnutej mimike a akcentu je Penelópe mimoriadne presvedčivá. Svedčí o tom aj to, že práve za svoj prízvuk získala nomináciu na cenu Emmy. Hoc ju síce nevyhrala, no pravdou je, že snímka o živote a zákernej vražde Versaceho, sošku v kategórií Najlepší seriál získala.

Dielo však neprináša informácie len o úmrtí, ale aj o drobnostiach, ktoré prezrádzajú dôležité detaily značky a rodiny - o tom, ako sa Gianni vyrovnával so smrťou staršej sestry či o tom, prečo si do jedného z dnes už najznámejších log vybral hlavu medúzy. Zaujímavý je aj jeho pohľad na tvorbu, ktorý je s Donatellou rozdielny, no napriek tomu sa im podarilo vytvoriť dokonalú symbiózu. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe