Presunúť na hlavný obsah

Mašle, límce a roláky: Maličkosti, ktoré dokážu zmeniť váš look od základov

Móda

Pokiaľ chcete oživiť svoj look, stavte na jednoduché drobnosti, ktoré skrátka fungujú. Mašle, límce, či dokonca na prvý pohľad obyčajný rolák, dokážu naozaj malé zázraky.

Tento rok hrajú vo fashion oblasti veľký prím doplnky. Vo všetkých smeroch. A netýka sa to len náramkov, náhrdelníkov a náušníc. Mimoriadne obľúbenými sa stali prvky ako veľké límce, goliere, mašle, motýliky, či klasické roláky. Práve tie ako keby nahrádzali šperky. Sú totiž nielen chic, ale zaujmú na prvý pohľad. Navyše ide o záležitosť, ktorá celkový look premení na jedinečný. 

Návrat viktoriánskej éry

Vznešenosť, maximalizmus a návrat k viktoriánskej ére cítiť v móde aj túto sezónu. Okrem čipiek sa do popredia opäť dostávajú aj blúzky s mašľami.

Neprehliadnite: Seriálový hit Netflixu Halston: Vzostupy a pády celebritného dizajnéra, ktorého preslávila aj Jackie Kennedy

Práve takéto kúsky vytvoria krásny rafinovaný model a nechávajú zároveň priestor vyniknúť vašej osobnosti. Zachovanie a podpora ženskosti s jemnou dávkou drzosti je niečo, čo sa ráta.     

Hravé a minimalistické

Límce majú v móde naozaj dlhú históriu a v podstate je to doplnok, ktorý sa paralelne v určitých obdobiach vracia. Aj obyčajný sveter totiž dokážu premeniť na úplne jedinečný. Je na vás či siahnete po menšej verzii, alebo maxi límcoch.

Práve tie sa však v zimnej sezóne hlásia o slovo. Milovala ich aj princezná Diana a dnes ich vídať v šatníkoch trendsetteriek. Skrátka je to kúsok, ktorý určite zachovajte v šatníku.

Komfortné & klasické

Univerzálny a zároveň veľmi štýlový outfit vytvoríte v podstate  z klasických kúskov, ktoré máte doma. Ak si pod kabát vezmete hrejivý chunky rolák a k tomu obľúbené jeansy, rozhodne neurobíte krok vedľa.

Inšpirujte sa: Lady Gaga v novom filme House of GUCCI: Ako Patrizia Reggiani hviezdi v šperkoch BVLGARI

Ideálne je siahnuť po základných farbách, ktoré pôsobia elegantne, no sú vhodné na každodenné nosenie. Na prvý pohľad možno príliš jednoduché, no absolútne nadčasové.

 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe