Presunúť na hlavný obsah

Mezo T8, mezoterapia, či lekárska mezoterapia: Aký je medzi nimi rozdiel a čo svojej pleti dopriať?

Krása

Ak aj vy máte tak trochu zmätok v týchto ošetreniach, pozrite sa spolu s nami, aký je medzi nimi zásadný rozdiel a na čo v ktorom veku staviť. Nám primárka oddelenia dermatológie prezradila najzásadnejšie rozdiely aj to, čo je najefektívnejšie.

Mezoterapia je pre každého

Mezoterapia je metóda, pri ktorej sa do hlbších častí pokožky aplikuje kyselina hyalurónová, vitamíny, peptidy. Všetko látky, ktoré zlepšujú elasticitu pokožky, vypínajú povädnuté časti tváre, rozjasňujú a spevňujú pleť. Obľúbenou sa stala hlavne pre svoj prirodzený efekt – bez toho, aby menila črty tváre a mimiku, no zároveň pôsobí preventívne v rámci starnutia. 

Domáca alebo medicínska

Rozdiel medzi medicínskou a domácou starostlivosťou je dosť podstatný. Domáca starostlivosť spočíva v jemnejšom ošetrení - mezoterapeutický roztok sa dostáva len do povrchových vrstiev pokožky pomocou mezostampu alebo dermarolleru maximálne do hĺbky 0,2 mm.

„Medicínsku mezoterapiu vykonávame v ambulantnom prostredí ručne alebo prístrojmi, ktorými sa dostaneme do hlbších vrstiev kože 2 – 3 mm. Tam sa nedostane krém ani sérum, pričom používame výdatnejšie a aj mierne zosieťované kyselinky,“ vysvetľuje primárka oddelenia dermatológie kliniky Envy, MUDr. Zuzana Kožuchová. 

„Čo sa týka vekovej hranice, stále hovorím, že mezoterapia nerozoznáva vek. V podstate ani typ použitej látky. Všetko závisí od typu pleti. Od jej hydratácie, prítomnosti dynamických aj statických vrások, od hrúbky pleti,“ pokračuje MUDr. Kožuchová.  

Mezoterapia je vynikajúci prostriedok prevencie starnutia pleti a vytvárania vrások, takže ideálny vek na to, aby sme s ňou začali, je okolo 30 rokov. Frekvencia opakovaní závisí od typu pokožky aj od zvolenej mezoterapie. 

Neprehliadnite: Vyskladajte si jedálniček tak, aby išli kilá dole: Zdravý tanier vám pomôže prepracovať sa k vytúženej figúre

„Ak používame mezoterapeutický prípravok s vysokou koncentráciou kyseliny hyalurónovej, frekvencia sa pohybuje 1 – 2x ročne. Keď si klientka zvolí tzv. personalizovanú mezoterapiu, kde riešime aj iné ťažkosti (hyperpigmentácie, mastná pleť a pod.) tu je koncentrácia kyseliny hyaluronóvej nižšia, preto by sa mala procedúra opakovať častejšie. Je vhodná pre každého, kontraindikáciou je iba extrémne jemná pleť, zápalové ochorenia tváre, herpetická infekcia, gravidita,“ uzatvára dermatologička.

Kyselina HA ako základ úspechu

Hlavnou súčasťou mezoterapie je kyselina hyalurónová, ktorá sa používa v rôznych koncentráciách, a to buď voľná (v prvom rade hydratuje) alebo jemne zosieťovaná, ktorá aj spevňuje pokožku. Ďalšími látkami sú peptidy, komplex vitamínov potrebných pre pleť, a iné látky potrebné pre krásnu pleť. Napríklad calciumhydroxyapatit je jedinečná látka. Ide o minerálnu vyplň a svojím pôsobením podporuje vytváranie kolagénu a tým spevnenie pleti.

Takmer bezbolestná procedúra

Intenzita vpichu, množstvo vpravenej látky do jedného vpichu a aj rýchlosť prietoku sa stanovuje na základe typu kože.

„Čím hrubšia pokožka, tým hlbší vpich, a tiež u jednej klientky používame rôzne hĺbky na základe toho, v ktorej oblasti sa nachádzame, napríklad pokožka v oblasti spodných viečok je extrémne tenká s rizikom vzniku modriniek, preto tu volím povrchovejšie vpichy ako napríklad na lícach, kde je pokožka podstatne hrubšia,“ objasňuje bolestivosť procedúry MUDr. Kožuchová. 
Efekt mezoterapie

Spravidla prichádza do 2 – 3 týždňov od aplikácie. Musíte dať šancu kyseline HA a ostatným látkam, aby plne rozvinuli svoje pôsobenie. Pri tých výdatnejších mezoterapeutických látkach efekt vydrží 10-12 mesiacov. Rozdiel medzi mezoterapiou a výplňovým látkami je dosť podstatný – spočíva v technologickom procese prípravy kyseliny. Výplňové kyseliny sú podstatne výdatnejšie, hustejšie a tvrdšie ako látky používané pri mezoterapii a v žiadnom prípade sa na ňu nesmú používať. Aplikujú sa len do hlbokých vrstiev kože. 

A my pridávame, že sa ani tej medicínskej vôbec nemusíte báť. Aj keď máte nižší prach bolesti a strach z ihiel, toto je rozhodne niečo, čo zvládnete. Celkovo je procedúra vo výsledku naozaj príjemná a dokážete pri nej aj zrelaxovať. Navyše efekt, ktorý sa napokon dostaví je na nezaplatenie. Toto je niečo, čo vám skrátka vyčaruje baby face na počkanie.

Mezo T8

Toto je procedúra, na ktorú aj my nedáme dopustiť. Pleť je po nej dokonale hebká, vrásky sú eliminované, pokožka je vyživená a žiarivá. Budete sa po nej navyše cítiť ako znovuzrodená. Celé ošetrenie je totiž mimoriadne príjemné a efekt vidíte už po prvom raze. 

"Využitím elektroporácie dokážeme otvoriť vodné kanáliky v pokožke a pomocou kladných a záporných pólov dokážeme nabité séra vpraviť do hlbokých vrstiev pokožky. Výsledok je citeľný okamžite po jedinom ošetrení. V ponuke máme séra pre výživu, hydratáciu, redukciu hyperpigmentácií, vyhladenie jemných pavučinových vrások, vyplnenie hlbších vrások, jemné vyplnenie kontúry pier, komplexné omladenie dekoltu a krku, či Stop Contraction (botoxový efekt bez použitia botoxu)," prezrádza Silvia Dragan, majiteľka salónu krásy Xoxo Body & Mind.

Celkovo procedúra pripomína masáž tváre, no s dokonalým výsledným efektom. Ideálne je absolvovať ju raz za 6 týždňov, kedy dokonale podporíte efekt oživenia a zároveň sa vám podarí postupne eliminovať aj hlbšie vrásky. 

Prečítajte si: Nápoje, ktoré naštartujú váš organizmus pred spaním. Tie správne kombinácie vám pomôžu spáliť viac kalórií aj v noci