Presunúť na hlavný obsah

Speváčka Adele otvorene o svojej novej láske: Najprv som musela začať milovať seba

Zahraničné celebrity

Nie je to tak dávno, čo Adele prekvapila svojou obrovskou premenou - a v posledných týždňoch aj novým, osobnejším albumom, ktorý si získal srdcia ľudí po celom svete. Práve kvôli novým skladbám sa rozrozprávala aj o súkromí, ktoré si kedysi strážila.

Napriek tomu, že sa speváčka Adele stala senzáciou už od momentu, ako sa jej hlas stal prvýkrát známym širšej spoločnosti, faktom bolo, že o jej súkromí sa vedelo máločo. Aj preto britská diva už od začiatku mnohých fascinovala - a bola inšpiráciou aj pre ženy, ktoré neboli spokojné so svojou postavou. To, že bola plnšej postavy totiž Adele nikdy prioritne neriešila. „Nerozumiem ľuďom, ktorí sa mi smejú za kilá navyše. Ja sa im predsa nesmejem, že nevedia spievať,'' znel jeden z jej najznámejších výrokov.

Prečítajte si: Speváčka Adele kritizovaná verejnosťou: Chcela dosiahnuť hollywoodsky štandard krásy alebo len schudnúť?

Za premenou bolo viac 

Za posledné dva roky však Adele podstúpila obrovskú zmenu - a nielen vzhľadu, ale aj vo svojom živote. Po tom, čo oznámila rozvod s otcom jej synčeka, sa rozhodla zmeniť svoj životný štýl. Nebolo to kvôli tomu, aby schudla, ale aby sa vyhla démonom, ktorí ju strašili. V otvorenom rozhovore pre magazín Vogue priznala, že ju trápili psychické ťažkosti, ktoré vyplývali z detstva. Týkali sa najmä otca, ktorý sa o ňu vôbec nezaujímal.

„V mojom detstve zohrávala obrovskú úlohu neprítomnosť a žiadna strana zo strany otca. Nakoniec som však pochopila, že to bol alkohol. Ten mi vzal rodiča,'' prezradila aj v rozhovore s Oprah speváčka a dodala, že sa s otcom stihla pomeriť až krátko pred jeho smrťou, tohto roku. Bol to jeden z krokov, ktorý jej pomohol uľaviť si na duši - a sústrediť sa na samú seba. 

„Mala som intenzívne terapie a dni, kedy som preplakala. Zmenila som svoje návyky a neutápala viac svoju bolesť v alkohole a jedle,'' uviedla ďalej diva. V cvičení našla obrovskú záľubu a zároveň úľavu, počas ktorej môže zo seba vyplaviť všetko to zlé.

Láska prišla nečakane

Celý tento proces trval približne rok a Adele sa z verejného života rozhodla jednoducho stiahnuť. Obklopená bola len najbližšími priateľmi a rodinou, no nevadilo jej to, práve naopak. Čoraz častejšie si kládla otázku, či takto nechce žiť - no neskôr pochopila, že hudba je niečo, čo jej v živote robí radosť a nechce sa toho vzdať. Namiesto komerčných piesní, akými boli pre Adele aj jej prvotiny, sa zameriala na osobný album, ktorý hovorí práve o jej životných bôľoch. Nie však o rozvode ale o tom, ako hľadala samú seba - alebo ako celý tento proces vysvetľovala malému synčekovi.

Ešte predtým, než verejnosti predstavila svoj album jej však do života prišiel nový, krásny impulz - a to láska. S americkým športovým agentom Richom Paulom totiž začali randiť po tom, ako boli niekoľko mesiacov priateľmi. „Bol mi oporou v ťažkých chvíľach,'' rozpovedala sa Adele na margo vzťahu s tým, že obidvaja romancu medzi sebou tajili pred verejnosťou. Čo najdlhšie si chceli užívať pocit samoty, súkromia a krásnych začiatkov bez toho, aby to kazili paparazzi či iní neprajníci. Ak by však Adele terapie a čas osamote neabsolvovala, speváčka priznala, že ich vzťah by zrejme nefungoval tak, ako teraz.

Neprehliadnite: Christina Aguilera zmenila svoj imidž na nepoznanie. Z kedysi blonďavej drsňáčky je dnes sexi ryšavka

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe