Presunúť na hlavný obsah

Zmrazenie tukov ako zákrok 21.storočia. Neinvazívny zásah vám pomôže vypracovať problémové partie

Lifestyle

Estetická medicína dnes ponúka zákroky rôzneho zámeru. Zatiaľ čo mnoho z nich majú ľudia zafixovaných ako aplikovanie kyselín či botoxu, faktom je, že vám dokáže pomôcť aj s nedostatkami na tele.

Aj keď si mnohí myslia, že na to, aby sme odstránili prebytočný tuk z tela alebo vyformovali postavu podľa ako-takých predstáv, je potrebné okrem cvičenie absolvovať aj invazívny zákrok nazývaný liposukcia, pravda je niekde inde. Vydobytky 21.storočia totiž posúvajú dopredu aj estetickú medicínu, ktorá prináša čoraz viac nových možností.

Jednou z nich je aj zmrazovanie tukov, ktoré naberá v posledných rokoch na popularite. Už počas obyčajného ležania, počas ktorého ste v privedomí, sa viete zbaviť neželaného, podkožného tuku na problémových partiách.

Prečítajte si: Laserová epilácia ako spôsob zbavenia sa nežiadúcich chĺpkov. Podstúpiť by ste ju mali práve počas zimy

Princíp zmrazovania buniek

Na rozdiel od telešopingových produktov, ktoré sľubujú rôzne vibrácia, je zmrazovanie tukov - nazývané tiež kryolipolýza overené odborníkmi a vykonávať by sa malo pochopiteľne len vyštudovanými doktormi a profesionálmi. Pre tento typ zákroku je tak nevyhnutné navštíviť estetickú kliniku. 

Ošetrenie sa totiž vykonáva ambulantne prostredníctvom špeciálnych prístrojov. Ešte predtým sa vška na danú časť tela, z ktorej si prajeme odstrániť prebytočný tuk, nanesie na procedúru určený gél, ktorý vytvorí na vašej koži ochranu. Nemusíte sa tak báť negatívnych účinkov - okrem klasického, mierneho začervenania, ktoré je po estetických úkonoch bežné, totiž spočiatku nebudete na svojom tele badať žiadnu zmenu. 

Pri tejto metóde dochádza pomocou studenej teploty k zníženiu ukladania tukov v určitých oblastiach tela, čím sa tukové bunky ''zmrazujú'' a následne sa masážou rozbijú. Výsledok je viditeľný už po niekoľkých dňoch, no na to, aby mal čo najväčší efekt, je potrebné, aby ste dopĺňali najmä tekutiny.

Neprehliadnite: Ultherapia ako technika budúcnosti. Uchovať mladosť vám dokáže bez cudzích látok

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe