Presunúť na hlavný obsah

Strávte voľné chvíle na horách: Kam cestovať za snehom a kde si užijete zimu ako z rozprávky?

Cestovanie

Aktuálne pandemické opatrenia dali cestovaniu po Slovensku zelenú. Pozrite sa spolu s nami, kam sa po novom roku opaltí vybrať za snehom a kde si to užijete vy aj vaši najmenší.


Monkova dolina na dlani

V harmonickej scenérii Belianskych Tatier, objavíte v zime skutočný, malý čarovný svet. O snehovú pokrývku tu väčšinou nie je núdza do apríla, takže ak si chcete vychutnať dobrú lyžovačku, sánkovanie s deťmi, toto je určite skvelá voľba. Samotný Ždiar ponúka na lyžovanie hneď niekoľko možností, takže na svoje si prídu začiatočníci aj dobrodružné typy. No a ak by vám predsa len naše hory boli málo (čo si nemyslíme), doslova hneď za kopcom môžete skúsiť aj svahy u susedov v Poľsku. 

Prečítajte si: Jarka omylom kúpila letenky na St. Luciu: Dobrodružstvo v Karibiku jej zmenilo život

Pokiaľ neholdujete práve lyžovaniu, rozhodne si užijete prechádzky, ktoré toto miesto ponúka. Monkova dolina je perfkektným východiskovým bodom, na výlety a ostatné už závisí len od toho, na čo si trúfate.

Určite však neobíďte Ždiarsky dom, absolvujte cestu na koči cez dedinku - to je práve v zime čarovnejšie ako kedykoľvek inokedy, pozrite sa do Belianskej jaskyne, či skúste nenáročnú túru po náučnom chodníku Flak.

Martinské hole ako z rozprávky

Malebné, rozprávkové, s puncom luxusu, presne tak možno definovať Martinské hole. V nádhernom prostredí Malej Fatry, vo výške 1 456 metrov nad morom, na mieste s dychberúcimi výhľadmi nebudete mať o snehovú pokrývku určite núdzu. Hovorí sa, že z celého Slovenska, sneh odchádza práve z tejto oblasti posledný. Takže ak chcete prežiť poriadnu zimnú dovolenku, so všetkým, čo k nej patrí, obklopení čarovnou prírodou, ďaleko od hluku veľkomesta, toto je zrejme cesta. 

Navyše dané miesto je rajom pre všetkých adrenalínových nadšencov. Vyskúšajte školu snowkittingu, skialpinizmus, či snežnice. Pokiaľ cestujete s deťmi, určite skúte aj detskú lyžiarsku škôlku, kde sa vám o drobcov skvele postarajú a zároveň získajú skvelé základy techniky lyžovania. 

Čarovné Štrbské pleso

Štrbské pleso a jeho okolie je skutočne idylickým miestom. Práve v zime má navyše akési zvláštne, svojské a jedinečné čaro. Skrátka tá snehová perina mu pridáva na atmosfére. Romantické, malebné, čarovné a rozprávkové.

Neprehliadnite: Svadba v zahraničí za cenu obradu na Slovensku. Šikovná Simona organizuje sobáše na tých najmagickejších miestach

Zalyžujete si tu len pár krokov od ikonického hotela v srdci Vysokých Tatier a zrelaxovať môžete v jednom z najlepších a najkrajších SPA v Európe. Aj to sú podľa nás benefity, ktoré tomuto miestu, okrem skvelej lyžovačky pridávajú na atraktivite. Na svoje si tu prídu tak pôžitkári, deti, ako aj športoví nadšenci. Príroda v okolí dotvára naozaj jedinečnú magickú kulisu. 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe