Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Farba roka 2022 podľa Pantone: Nový odtieň, ktorý bude kraľovať trendom

Móda

Odtieň Very Peri je novým odtieňom, ktorý sa v palete farieb známeho „pantonovníka“ doposiaľ nenachádzal.

Pantone Color Institute ku koncu roka zverejnil farbu roka, od ktorej sa budú odrážať módne trendy, ale aj trendy v interiéri a doplnkoch. Za farbu roka 2022 odborníci stanovili odtieň, ktorý vznikol práve kvôli tejto príležitosti. Odtieň PANTONE 17-3938 Very Peri.

VIDEO: Farbou roka je odtieň fialovej, pozrite sa, ako ju nosiť podľa trendov z prehliadkových mól v Paríži

 

 

Farba roka od Pantone už 23 rokov ovplyvňuje vývoj produktov a nákupné rozhodnutia vo viacerých odvetviach vrátane módy, bytového zariadenia a priemyselného dizajnu, ako aj obalového dizajnu a grafického dizajnu.

Čítajte tiež:  Domácnosť podľa feng šuej. Takto si do života pritiahnete peniaze a šťastie

Odtieň PANTONE 17-3938 Very Peri 

Nový odtieň PANTONE 17-3938 Very Peri symbolizuje bezstarostnú sebadôveru a odvážnu zvedavosť. Je to farba, ktorá nám pomáha prijať zmenenú krajinu možností a otvára novú víziu pri prepisovaní našich životov. Oživuje v nás vďačnosť za niektoré  vlastností, ktoré sa spájajú s modrou a je doplnená o novú perspektívu s posunom vpred do budúcnosti.

Otvára dvere do dynamického virtuálneho sveta

Žijeme v čase transformácie. Farba roka Very Peri je symbolom globálneho ducha doby a prechodu. Izolácia nás poznačila a naše fyzické a digitálne životy sa spájajú novými spôsobmi. 

Digitálny dizajn nám pomáha posúvať hranice reality a otvára dvere do dynamického virtuálneho sveta, kde môžeme objavovať a vytvárať nové farebné možnosti. S trendmi v oblasti hier, rastúcou popularitou metaverza a rastúcou umeleckou komunitou v digitálnom priestore PANTONE 17-3938 Very Peri ilustruje fúziu moderného života a ako sa farebné trendy v digitálnom svete prejavujú vo fyzickom svete a naopak. Prítomnosť fialovo-červeného podtónu prináša temperamentný, radostný postoj a podporuje odvážnu kreativitu či nápadité vyjadrenie.

Neprehliadnite: Veľký horoskop na rok 2022: Ak ste zvedaví, ako sa môže zmeniť váš život, nazrite dovnútra

„Vytvorenie novej farby po prvý raz v histórii nášho vzdelávacieho programu farieb Pantone Color of the Year odráža prebiehajúce globálne inovácie a transformáciu. Keďže spoločnosť naďalej uznáva farbu ako kritickú formu komunikácie a spôsob, ako vyjadriť a ovplyvniť myšlienky a emócie a zapojiť sa a spojiť sa, zložitosť tohto nového červeného fialového modrého odtieňa zvýrazňuje rozsiahle možnosti, ktoré pred nami ležia,“ hovorí Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute..

Páči sa vám farba roka 2022 podľa Pantone?

spolu hlasovalo 332 ľudí

Áno
221
Nie
111

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe