Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Nahá móda ako trend roka: Umenie obliecť sa, aj keď na sebe nemáte nič

Móda

Nahá móda, ktorá je však elegantná a vkusná. Nič vulgárne a predsa nesmierrne sexi.

Vo svete instagramovej éry je spomienka na 90. roky v móde akýmsi vstupom do galérie. Dozvuky večierkov, ktoré sme poznali z čias Andyho Warhola a legendárneho klubu Studio 54 v New Yorku, sa pretavili do stylingov najbližšej dekády. Supermodelky ako Kate Moss vedeli, ako zaujať svetoznámych umelcov a kreatívcov. Povzniesli basic módu a vďaka prepojeniu s ich DNA vytvorili trend, ktorý prežije.

Prečítajte si tiež: Perníková madona: Andrea Smolinská v Galérii Ľudovíta Fullu žiari na titulke magazínu FEMINITY

Ak sme si totiž niekedy mysleli, že vykročením do roku 2000 budeme nosiť futuristické modely pripomínajúce oblek na kozmickú loď, realita vás vráti späť do obrazu. Móda sa opakuje. Móda sa bude neustále opakovať. Vždy to bude iterácia toho, čo tu bolo. To, čo jej dáva nový rozmer, je ich nositeľka. Osobnosť. Charizma. Trúfalosť. Kate Moss. Je to akýmsi spôsobom umenie nosiť danú vec. Umenie obliecť sa. Aj keď na sebe nemáte nič. 

VIDEO: Lingerie To See: Nazrite do trendov z prehliadkových mól

 

 

 

She's a Rich Girl

Julia Restoin Roitfeld. Francúzska kreatívna riaditeľka a dizajnérka. Novodobá „Poster Girl“. Získala diplom na umeleckej škole Parsons School of Design v New Yorku. Založila svoj vlastný blog Less is more a v súlade s udržateľným životným štýlom obhajuje vedomejší a minimalistickejší životný štýl. Udržateľný štýl nie je len o tom kúpiť si kvalitnú vec, ale zaujať tiež postoj a filozofiu v tomto duchu v rámci životného štýlu. Je to statement.

Julia miluje ženské bandážové šaty inšpirované štýlom, ktorý nosila Kate Moss v 90. rokoch. V spolupráci s francúzskym módnym domom Hervé Légers vytvorila kolekciu ženských modelov. Hervé bol priekopníkom bodyčiek v 80. rokoch a práve ich stopa sa objavuje naprieč štýlom, ktorý si rokmi pestujú. 

Julia sa ako dcéra Carine Roitfeld, niekdajšej šéfredaktorky módnej biblie, francúzskeho Vogue, odmalička pohybovala v prostredí spoločenskej elity. Dokonalá synergia. Ak niekedy existoval Paríž zhmotnený do módy, sú to práve stylingy Julie Restoin Roitfeld. She's a Rich Girl. 

Všetko sa odohráva v intímnom prostredí

Čas večierkov a vernisáží, kde sa stretávali umelci či intelektuálna elita, je ako úryvkom z knihy alebo filmu, kde minulé storočie je od nás zrazu na míle vzdialené. Minigalérie sa stávajú súčasťou súkromných domov, kde je vstup len pre pozvaných. 

Mohlo by vás zaujímať: MADEMOISELLE C: Ikona medzi stylistkami a módnymi redaktorkami, ktorej štýl musíte poznať

 

Vo veľmi intímnom prostredí sa v dôsledku pretrvávajúcej pandémie odohrávali aj módne prehliadky dizajnérov na sezónu jeseň/zima 2021/2022. Búrlivé 20. roky so sebou priniesli aj čoraz väčšiu túžbu po siluetách zameraných na telo, ktoré sú nekonvenčne lichotivé. 

Kožené sukne a saká v kombinácii s jednoduchými topmi, braletmi alebo body s istou dávkou grunge štýlu z 90. rokov. Čierne cez deň, transparentné materiály na večer.  Party perfect. 

Hrubé retiazky ku krku predstavujú doplnok, bez ktorého sa dizajnéri takmer vôbec nezaobišli. Pleteniny ako protiklad evokujú neslabnúcu túžbu po ženskej siluete. Crop topy a crop blazery sú toho súčasťou. Tailored on Tailored kostýmy s vestami sú zase založené na vrstvení. Objavili sa rovnako ako alternatívy kabátov, pod ktoré si môžete obliecť hodvábne šaty v štýle negližé. Špagetové ramienka sú kľúčom k toľko ospevovanej francúzskej elegancii.

Tlačený magazín Feminity si môžete objednať ONLINE s doručením priamo domov alebo v digitálnej podobe.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe