Presunúť na hlavný obsah

4 aktivity pre zdravší a spokojnejší rok 2022: Pozrite sa, čomu by ste sa mali venovať, pokiaľ chcete dosiahnuť harmóniu

Zábava

Niektoré veci urobia váš život oveľa spokojnejším a šťastnejším. Čomu by ste sa mali venovať, ak chcete dosiahnuť celkovú rovnováhu?

Nový rok so sebou vždy prináša aj nové výzvy. Mnohí z nás si dávajú predsavzatia, niektorí ich berú ako mantru, iní majú problém ich dodržať, prípadne svoj cieľ posunú do zabudnutia. Do ktorejkoľvek skupiny patríte, jedno nás všetkých spája.

Túžime po pokoji a vnútornej rovnováhe. A to aj tí, čo to nepovedia nahlas. Dosiahnuť však takýto stav, nemusí byť najľahšie. Ak však pridáte do svojho života určité aktivity, váš život bude rozhodne oveľa vyrovnanejší a krajší. 

1. Sústreďte sa na svoju dušu  - začnite deň meditáciou

Áno, môže to znieť ako veľké klišé, ale bez toho to nepôjde. Ideálne je začať s meditáciou, ktorá prepája naše telo vo všetkých jeho aspektoch a dokáže skutočné zázraky. Upokojí, dá vás do rovnováhy, pomôže pri zdravotných ťažkostiach. Dokážete sa vďaka nej zbaviť problémov so spánkom, migrénami, či bolesťami hlavy. 

Mohlo by vás zaujímať: 10 tipov ako dodržať novoročné predsavzatie v chudnutí: Musíte si dávať tieto reálne ciele

Pokojne stačí dvadsať minút po prebudení. Ak sa začnete vnímať aj vnútorne a budete počúvať svoje telo, niekoľkonásobne sa vám to vráti.

2. Zamerajte sa na ranné cvičenie

Či už pôjde o jógu, beh alebo skočíte do fitka je len na vás. Nabije vás to však dostatkom endorfínov na celý deň, budete sa cítiť lepšie, atraktívnejšie a skutočne aj spokojnejšie. Rozhodne to má mimoriadne pozitívny vplyv aj na zvládanie stresu. Navyše z dlhodobého hľadiska, rozhodne dosiahnete aj duševnú pohodu, ktorá je ako vieme alfou a omegou všetkého. 

3. Každý deň venujte 20 minút čítaniu

Pokiaľ ste sa doteraz vyhovárali, že nemáte na čítanie kníh čas, stopnite to. Keď môžete 20 minút browsovať na internete, sledovať instagram, či facebook, nájdete si čas aj na knihu. Opäť je voľba na vás. Siahnite po čomkoľvek, čo vás baví. Obohatíte sa o nové vedomosti, rozšírite si prehľad, prípadne len dobre zrelaxujete. Každá strana sa v tomto smere počíta. 

4. Namiesto toho, aby ste sa sústredili na obmedzovanie kalórií, sústreďte sa na zaradenie prospešných živín do jedálnička

Nemusíte jesť výhradne len zdravé potraviny a odopierať si to na čo máte chuť. Zbytočné počítanie kalórií, ak sa chcete držať vo forme, človeka často len stresuje. Skôr sa snažte každý deň svoj bežný jedálniček obohatiť o zdraviu prospešné potraviny.

Neprehliadnite: Začiatok roka je pre veľké rozhodnutia či zmeny v živote ideálny: Je to pravda, alebo si to ľudia len navrávajú?

Jeden deň si napríklad dajte na tanier rôznu zeleninu, druhý siahnite po fermentovaných potravinách. Postupne si takto vlastne vybudujete pozitívny vzťah k zdravším variáciám. Tak čo, idete urobiť v živote malé, ale významné zmeny?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe