Presunúť na hlavný obsah

Najsledovanejší seriál na Netflixe. Prepojenie sci-fi, romantiky a stredoveku si zamilujete

Lifestyle

Kvalitné herecké obsadenie, zaujímavo spracovaný námet a do detailu premyslené scenérie sú len štipkou toho, čo jeden z najsledovanejších seriálov na známej platforme ponúka. Aj kvôli tomu si novinku pozrelo milióny ľudí po celom svete - a toto číslo neustále stúpa.

Napriek tomu, že seriál The Witcher je adaptáciou kníh a v istom momente aj známej počítačovej hry, faktom je, že sa do deja dostanú pomerne rýchlo aj diváci, ktorí týchto predchodcov populárnej snímky nepoznali. Už od začiatku je totiž jasné, čo možno do seriálu očakávať - a ak vás tieto atribúty chytia, nepustia vás až do poslednej série. Pútavo spracovaný dej je totiž preplnený nielen zápletkami, ale aj nečakanými situáciami, ktoré rozhodne nespadajú pod klišé, predvídateľné scény. 

Čarovný stredovek

Dej sa odohráva v stredoveku, no napriek tomu má divák pocit sci-fi, nakoľko disponujú hlavné postavy nadprirodzenou silou. O žiaden rozprávkový motív sa však nejedná a aj keď v seriáli vystupujú princezné a kráľovné, ich výzor a charakterové črty vás môžu zmiasť. Najdôležitejšou je postava krásnej princeznej Ciri, ktorá sa cíti stratená, no rozhodne nejde o žiadnu naivnú bábiku, práve naopak. Pre možnosť prísť na to, čo sa s ňou deje a kam patrí, je schopná urobiť čokoľvek.

Ciri je obdarovaná najväčšou silou, ktorú zatiaľ nevie kontrolovať - a tým je terčom a záujmom mnohých kráľovstiev. Vo svete plných nástrah ju ochraňuje charizmatický zaklínač Geralt, ktorého si zahral známy herec. Spoznali by ste Supermana s blonďavými vlasmi? 

Svet sa rozdeľuje na niekoľko kráľovstiev a skupín. Okrem elfov, ktorí sú zobrazení inak, než vo filem Hobit či Pán prsteňov, sa divák stretáva s pôvabnými čarodejnicami, ktoré patria k najkrajším ženám sveta, ale aj zaklínačmi, ktorých úlohou je ochraňovať svet od monštier. Čo sa však stane ak sa zaklínač, ktorého poslaním je starať sa o ľudstvo, zamiluje do čarodejnice? To divák zisťuje a rozmotáva v každej novej časti. Opäť raz - žiadne presladené scény však nečakajte.

Druhá séria sa už od premiéry na streamovacej platforme Netflix drží neustále na vrchole a zdá sa, že tam ešte dlho ostane. Na rozdiel od tej prvej totiž divákov baví o čosi viac a zhodujú sa na tom, že je oveľa vydarenejšia a zaujímavejšia než začiatok seriálu. Ak vás teda chytí už prvá časť prvej série, je jasné, že sa máte skutočne na čo tešiť. 

Neprehliadnite: Netflixové must-see: Dokument o rodine Versace vás vtiahne do zákulisia prestížnej značky a rodiny

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe