Presunúť na hlavný obsah

Zamerané na riasy: Takto dosiahnete ikonický doll look bez zbytočného zaťaženia vo forme umelých rias

Krása

Ak túžite po krásnych riasach, no tie umelé pre vás nie sú cesta, máme pre vás niekoľko tipov, ako si dokážete nádherne vypestovať svoje vlastné. Na tieto veci sa treba sústrediť.

Po dlhých riasach túži takmer každá žena. Dosiahnuť ich však nie je vždy úplne najjednoduchšia cesta. Aj keď v dnešnej dobe si vieme už pár vychytávkami pomôcť. Ak teda túžite po zmyselnom pohľade, ktorý dosiahnete vďaka prirodzenosti, vieme presne ako na to. 

1. Správne odlíčenie

Tak ako je pri pleti podstatné dôkladné odlíčenie, pri očiach to platí dvojnásobne. Aj samotné riasy zaťažujeme používaním riasenky, vonkajšími vplyvmi, preto je na mieste im v tomto smere venovať špeciálnu pozornosť.

Inšpirujte sa: Make-up tvárenky, ktoré by mala vaša pleť spoznať: Prebudia vo vás iskru a budete žiariť naokolo

Teda ak chcete predchádzať ich zbytočnému oslabeniu a následnému lámaniu, či vypadávaniu. Ideálne je nechať im vo voľnom čase oddych od líčenia a naniesť na ne len posilňujúce sérum. 

2. Kľúčová je výživa zvnútra

Samostatnou kapitolou je vyživovanie rias zvnútra. Dobré je telu dodať vitamíny, ktorých vedľajším efektom je práve posilnenie rias a vlasov. Ide predovšetkým o betakarotén, vitamín E, vitamín B12 a panthenol. 

3. Starostlivosť zvonka treba riešiť dlhodobo

Mihalnice a obočie nestačí podporiť iba zvnútra, ale aj z vonku. Predstavme si, že by sme na vlasy a pokožku dávali iba vodu, bez šampónu-balzamu, mydla-krému. Ako by to dopadlo??? Čiže o mihalnice a obočie sa treba tiež starať a pestovať.

Dlhodobé vypestovanie je odporúčané obyčajným olivovým olejom. Mihalnice a obočie na noc potrieme jemne, aby neišiel do očí a aby nestekal po tvári. Ráno sa normálne umyjeme, večer to zopakujeme a držíme sa tejto rutiny. 

Krátkodobé vypestovanie je na základe rôznych sér dostupných v obchodoch, či na internete. Po skončení používania sa, ale zväčša riasy vrátia do pôvodného stavu.  Takže, s tým treba počítať, prezrádza Petra Zeman, odborníčka v beauty oblasti .

Neprehliadnite: TOP účesy, ktoré by ste mali spoznať pred cestou ku kaderníkovi: Vyskúšajte jeden z nich

TIP na záver: 

Ak chcete mať hlbší a zvodnejší pohľad, skúste kolegénovanie rias, na ktoré Petra nedá dopustiť. 

"Kolagénovanie v prvom rade očká otvorí, zvýrazní, mihalnice natočí a upraví. Určite mihalnice nepoškodzuje, ale naopak. Vyživí ich záverečnou výživou, ktorá je určená na podporu rastu a na spevnenie. Pri kolagénovaní sa môže používať ako home care spomínaný olivový olej a aj sérum.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe