Presunúť na hlavný obsah

Krása je vecou vnútornej pohody a pravidelnej starostlivosti: Týmto rituálom by ste sa mali venovať každý deň

Krása

To ako sa cítime, vyžarujeme aj navonok. To vieme všetky. A občas tomu treba dopomôcť. Aj malé rituály, dokážu veľké veci.

Pokiaľ sa cítite v poslednom období bez energie, unavené a chýba vám životný elán, môže to byť aj náročnejším obdobím, no viete si pomôcť k tomu, aby sa to vo výraznej miere zlepšilo. Všetci vieme, že telo a duša sú jeden celok a to ako sa cítime vo vnútri, vyžarujeme aj navonok. Ak si chcete prinavrátiť opäť životný elán a krásu, začnite sa venovať malým rituálom, ktoré skrátka fungujú. V každom ohľade - bez výnimky.

Aktivujte detoxikačné procesy

Hovorí sa, že ráno robí deň. A to je veru pravda. Ideálny model je hneď po prebudení, vypiť pohár teplej vody s citrónom, štipkou chilli a kurkumy. Práve táto kombinácia skvele naštaruje metabolizmus a nastaví ho na ďalšie fungovanie počas dňa.

Čítajte tiež: Znamenie, ktoré patrí medzi najobetavejšie: Mať po boku túto ženu je pre muža vrchol v úspechu

Ak patríte medzi milovníčky kávy, dobré je dopriať si šálku tohto moku až hodinu po zobudení. Vtedy totiž telu nechávate prirodzenú možnosť na obnovenie všetkých procesov a zbytočne sa nenabijete umelou energiou skôr ako ste na to pripravení. 

Nenahraditeľný rybí olej

Čaro tohto prírodného zázraku objavili naši predkovia už skutočne dávno. Má výrazne pozitívny vplyv na celé telo. Nielenže prečistí telo, zbaví ho škodlivých látok, ale po jeho pravidelnom užívaní, budete doslova žiariť. Stačí vám lyžica denne. Pre pokožku samú o sebe je mimoriadne prospešný. Tento efekt sa ukáže už po štyroch týždňoch konzumácie. 

Ľadová kocka ako malý zázrak 

O tomto sa popísalo už veľa, no skutočne ide o dokonalý malý zázrak. Obyčajná kocka ľadu, dokáže pokožku nádherne vypnúť a má ako keby liftingový efekt.

Čítajte tiež: Znamenie, ktoré patrí medzi najobetavejšie: Mať po boku túto ženu je pre muža vrchol v úspechu

Prechádzajte ňou po tvári každé ráno po prebudení, krúživými pohybmi a až potom aplikujte svoju dennú rutinu. Ak si z toho urobíte rituál, uvidíte veľmi rýchlo pozitívne výsledky na pleti.

Jablčný ocot ako všeliek

Je to akýsi všeliek, ktorý sa používa pri tráviacich ťažkostiach, ale najmä pri chudnutí. Jablčný ocot obsahuje celý rad vitamínov A, B1, B2, B6, C, ďalej horčík, vápnik, draslík, železo, sodík a fosfor, kyselinu listovú a jablčný pektín. Všetky tieto látky sú pre zdravie a správne fungovanie organizmu dôležité.

Navyše aj potláča chuť na sladké. Stačí vypiť pohár vody s malou lyžičkou jablčného octu pred jedlom. Dokonca ak potrebujete rýchlo zhodiť pár kíl, zvolťe intenzívnejšiu kúru. Tá by však nemala trvať dlhšie ako týždeň. 

Z každej tejto činnosti si urobte malú rutinu a zapojte ju do denného rituálu. Viete ako to býva, detaily tvoria celok. A o tom to presne je.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe