Presunúť na hlavný obsah

Slow sex fenomén mení pravidlá a celkový pohľad na intimitu: V čom nám zásadne ovplyvňuje vzťahy?

Partnerské vzťahy

Slow sex sa stáva fenoménom, ktorý v značnej miere ovplyvňuje vzťahy. Absolútne nové poňatie sexuality, vám ukáže nečakané aspekty partnerského vzťahu.

Telesná meditácia vo dvojici

Podobne ako slow food, slow fashion, slow design, slow travel, rovnako aj slow sex koncept, navrhuje pribrzdiť, spomaliť, tentokrát však pri intímnych chvíľkach. Práve takto dokážete prebudiť úplne novú silu a nespútanosť, dokonca aj v dlhoročných partnerských chvíľach.

Hoci to môže znieť prílíš jednoducho, pomôže vám zbaviť sa komplexov, objavovať a vnímať inak vlastné telo aj potreby druhého. Zároveň samotnú túžbu, premeníte na viac ako len jednoduchý intenzívny zážitok. Slow sex je skrátka niečo ako telesná meditácia vo dvojici.

Neprehliadnite: Milovanie na kuchynskej linke či práčke. Sexuológovia zostavili zoznam najerotickejších miest v každom byte

Je súčasťou širšieho vzťahového konceptu, podporujúceho spomalenie vo všetkých oblastiach nášho bytia. Slow sex je o intenzívnom prežívaní, vnímaní partnera ako celku a súčasti náš samých. Ide v prvom rade o kvalitu, investovaný čas medzi vami a rozhodone musíte zabudnúť na rýchlosť a kvantitu.

"Slow sex umožňuje mobilizovať sexuálnu energiu v prospech našich zmyslov, otvára obrovský priestor pre emócie a zbavuje, najmä mužov, strachu zo zlyhania."

Hoci to môže znieť jednoducho, mnohé páry s tým majú problém, lebo sa u nich prejavujú rôzne osobné komplexy. V tomto prípade ich však musíte jednoznačne zahodiť a snažte sa byť čo najviac sami sebou. Vnímajte farby, vône, dotyky, skrátka intenzívne prežívajte. Je to iný druh intimity, no keď sa na neho správne naladíte, užijete si ako nikdy predtým. Celkový pohľad na erotiku sa vám po takomto zážitku určite zmení. Lebo o zážitkové milovanie ide.

Prečítajte si: Tento jeden muž dokázal vo mne vidieť to, čo som nebola schopná akceptovať ja za celý život kvôli iným