Presunúť na hlavný obsah

Veronika sa desať rokov venuje móde a vie, čo ženy trápi: Kapsulový šatník vyrieši dilemu preplneného šatníka

Móda

Veronika zo Sophistic predstavila novú kolekciu S/S 2022. Kolekciu tvorí 15 univerzálnych kúskov, ktoré ponúkajú nekonečné množstvo stylingových kombinácií.

Minimalistická, ženská, nadčasová, originálna, kvalitná, variabilná a udržateľná – aj to sú prívlastky novej kolekcie módnej dizajnérky Veroniky Štěrbovej, ktorá už viac ako desať rokov tvorí pod vlastnou odevnou značkou Sophistic by Veronika. Kolekcia S/S 2022 nesie názov „15“, pričom je zložením materiálov vhodná na skorú jar či neskorú jeseň. Nespočetné množstvo stylingových kombinácií ponúka využitie počas pracovných stretnutí, voľnočasových aktivít či slávnostných príležitostí.  

Prečítajte si: VIDEO: Ateliér Verbua musíte spoznať: Pri výrobe kabelky pre prezidentku Čaputovú sa inšpirovali kráľovnou Alžbetou

Kapsulový šatník vyrieši dilemu preplneného šatníka

Aktuálna kolekcia pre jar a leto 2022 vychádza z filozofie značky, pričom voľne nadväzuje na predošlé kolekcie. Jednotlivé modely sú určené ženám, ktoré omrzelo nosenie trendových kúskov, a naopak uprednostňujú oblečenie, ktoré vyjadruje ich životný štýl a uspokojí ich každodenné potreby. „Všetky túžime po dokonalom šatníku. Pri pohľade do skrine ho ale máloktorá z nás nájde. Základom by mali byť nadčasové a minimalistické kúsky z kvalitných materiálov v neutrálnych farbách, ktoré sa dajú navzájom dobre kombinovať. Tento základ sa dá následne doplniť rozmanitými doplnkami a trendovými kúskami. Napriek tomu, že každá z nás vníma dokonalý šatník inak, nadčasový odev je univerzálny kľúč, ako sa k dokonalosti priblížiť,“ radí všetkým ženám Veronika Štěrbová.

Ako takmer pri všetkom, aj pri šatníku platí, že menej je viac. Preto sa Veronika rozhodla prekopať koncept tvorby najnovšej kolekcie S/S 22. Tá nie je navrhnutá ako výtvarný celok, v ktorom sa uplatňujú rovnaké prvky alebo farby. Dizajnérka prináša kompaktnú odevnú kapsulu, ktorá funguje nielen ako ucelená kolekcia, ale aj ako funkčný doplnok existujúceho šatníka. V novej kolekcii nájdeme kvalitné basic tričká, tencelové košele, pohodlné splývavé nohavice, šaty, ale napríklad aj Veronikin preferovaný dámsky oblek. Dominantným kúskom je hnedá vlnená vesta v minimalistickom strihu z prvotriednej 100 % vlny. Medzi použitými materiálmi sa nachádza aj jersey, twill, keper zo 100 % viskózy, satén zo 100 % viskózy, bavlna a tiež udržateľný tencel. 

Mohlo by vás zaujímať: Mysli lokálne, konaj globálne: Tvrdí žena, ktorá na jednom mieste sústreďuje úsilie česko-slovenských módnych návrhárov

Reálna krása spočíva v tom, ako ju žena cíti

Veronikine zákazníčky sú reálne ženy všetkých vekových kategórií a konfekčných veľkostí, ktoré pracujú v rôznych odvetviach a majú rozdielne záujmy. S vedomím, že každá žena je krásna, sa Veronika usiluje o to, aby vyhovela potrebám všetkých zákazníčok. Nová kolekcia je dostupná aj vo veľkostiach 44-46, čo nie je v rámci českej a slovenskej dizajnérskej scény bežné. „Priemerná veľkosť Stredoeurópaniek je 40-42, takže ide o úplne bežnú veľkosť. Netreba sa hnať za svätým grálom dokonalej krásy, ktorý je spoločnosťou stále vnímaný podľa konfekčnej veľkosti začínajúcej číslom 3. Reálna krása spočíva v tom, ako sa žena cíti. Aj to je dôvod, prečo rozširujeme kolekcie o ďalšie konfekčné veľkosti. Modely sú určené ženám všetkých veľkostí a tvarov. Verím, že každá žena sa v mojej novej kolekcii bude cítiť skvelo,“ uzatvára Veronika.