Presunúť na hlavný obsah

Smiali sa jej za postavu, dnes zarába kvôli seriálu Bridgerton milióny. Herečka si však musela prejsť tŕnitou cestou

Zahraničné celebrity

Seriál Bridgeton patrí k najsledovanejším projektom streamovacej platformy Netflixu. Niet sa tak čudovať tomu, že záujem stúpa aj o hercov, ktorý v seriáli účinkujú.

Málokto by pri pohľade na írsku herečku povedal, že má už 35 rokov. Okrem toho, že vyzerá omnoho mladšie, za sebou totiž nemá obrovskú kariéru, ktorá by zodpovedala jej profesii. Aj keď už v piatich rokoch Nicola Coughlan vedela, že sa chce stať herečkou, od umeleckého sveta si na istý čas v dospelosti dala väčšiu pauzu. Dôvodom boli psychické problémy, ako aj návrat k sebe samej, ktorý sa snažila dosiahnuť v ústraní a úplne inej profesii. V tom čase pôsobila ako optička - a to napriek tomu, že umenie vyštudovala. 

Prečítajte si: Ako plus size modelka si získala tisíce fanúšikov. Ashley Graham je symbolom toho, že krása nie je o veľkosti oblečenia

Sláva prišla so známym seriálom 

Po tom, čo sa k herectvu vrátila, Nicolu čakalo niekoľko významných rolí, primárne však na divadelných doskách. Prvá, veľká rola pred kamerou nastala až v seriáli Bridgerton, kde stvárnila jednu z hlavných postáv. Nakoľko sa stali série, ktoré zobrazujú historický život londýnskej smotánky, mimoriadne populárne, pozornosť sa zamerala aj na Nicolu. Tú k dnešnému dňu sleduje na sociálnych sieťach viac než milión ľudí. Obdivujú ju za to, že sa od iných herečiek výrazne odlišuje.

Dôvodom je jej vzhľad, ako aj samotné vystupovanie. Nicola je plnších tvarov a aj keď sa v minulosti musela vyrovnávať s tým, že veľkosť S zrejme nikdy nedosiahne, dnes je sebavedomá ako nikdy predtým. 

„Myslím si, že vzťah človeka s jeho telom by mal byť osobným. Ak sa zrazu rozhodnem byť fitneskou, ktorá si na seba nechá striekať fejkové opálenie a chce byť pokrytá svalami, môžem to urobiť, je to moje telo a nikoho nemusí zaujímať, čo s ním robím,'' prezradila v rozhovore pre Tatler magazín.

Aj keď je v očiach mnohých vnímaná, ako slávna žena, ktorá svojím netypickým vzhľadom šíri povedomie o bodyshamingu, to je presne opakom toho, čo herečka chce. „Chcem byť v očiach verejnosti vnímaná ako herečka nie ako nejaká body-positivity influencerka,'' uviedla ďalej Nicola, ktorá na túto tému odmieta diskusie a už vôbec si na nej nebuduje svoju image. 

„Takže, ak máte názor na moje telo, nezdieľajte a nehovorte mi ho prosím,'' dodala seriálová Penelope s tým, že je ťažké vyrovnávať sa s tisíckami nežiadaných názorov - bez ohľadu na to, ako sebavedomo človek pôsobí.

Neprehliadnite: Priyanka Chopra ako sexi žena, ktorá sa nebojí ukázať krivky. Pre mnohé mladé ženy môže byť príkladom

- Najčítanejšie -