Presunúť na hlavný obsah

Seriálový hit Netflixu z prostredia Londýna v 19. storočí: Bridgerton sa dočkal druhej série

Lifestyle

Osud jednej členky rodiny Bridgertonovej, Daphne, je už známy, ale čo ostatní? Netflix prichádza s druhou sériou svojho seriálového hitu z prostredia Londýna 19. storočia a aj s novým príbehom sprostredkovaným aj cez postavu „neviditeľnej“ Lady Whistledown.

Skvelá kombinácia Pride & Prejudice a Gossip Girl bude mať pokračovanie 

Seriálový hit Netflixu, Bridgerton v réžii Shondy Rhimesovej si so svojou prvou sériou podmanil fanúšikov. Prečo aj nie? Ako cituje magazín Marie Claire, Bridgerton má  „veľmi feministický a má veľmi vytrvalý prístup k prísnym spoločenským zvyklostiam v Londýne zo začiatku 19. storočia, všetko vyrozprávané neviditeľnou klebetníčkou, ktorej hlas prepožičala Julie Andrews... V podstate kombinuje všetky najlepšie časti filmového spracovania Pride & Prejudice a Gossip Girl. Pokračovanie úspešného seriálu bolo oznámené Netflixom 21. januára prostredníctvom instagramovej fotografie z denníka rozprávačky Lady Whistledown a momentálne ešte stále prebieha nakrúcanie v Anglicku. 

Pravdepodobná premiéra začiatkom až v polovici budúceho roka 

Natáčanie prvej série zabralo tvorcom a všetkým zúčastneným na projekte až 9 mesiacov. Preto hoci nie je známa premiéra druhej série, nepredpokladá sa, že to bude skôr než začiatkom alebo v polovici budúceho roka, nakoľko sa začala nakrúcať len na jar tohto roka. 

Mohlo by vás zaujímať: Viete, ktorý seriál kraľoval Neftlixu začiatkom tohto roka? Vďaka kombinácii tohto zaujal tisícky fanúšikov po celom svete

Hlavným hrdinom príbehu bude...

Samotná knižná predloha Bridgerton spisovateľky Julie Quinnovej, z ktorej seriál vychádza, má až osem románov. Každý jeden je zameraný na konkrétneho potomka rodiny Bridgerton. Prvá séria nesie knižný názov Vojvoda a ja  a hlavnou hrdinkou v nej bola najstaršia dcéra Daphne, ktorá bola uvedená do spoločnosti a hľadala si manžela. Tento príbeh už poznáme a kto nie, rozhodne si ho pozrite. Ak sa scenár bude držať postupnosti v knihách (druhá nesie názov Vikomt, ktorý ma miloval) na rade je príbeh jej brata, mladého vikomta Anthonyho, ktorý bude hľadať lásku vlastnou cestou. Samotná predstaviteľka Daphne, Phoebe Dynevor pre prezradila a magazín ju cituje: „Odovzdávam štafetu milému Jonathanovi Baileymu, ktorý hrá Anthonyho, a to bude hlavná príbehová línia sezóny 2.“

Nová postava vo flashbackoch hlavnej postavy 

Rupert Evans, ktorého si určite pamätáte z filmu Charmed, bol obsadený ako Edmund, zosnulý bridgertonský patriarcha a otec súrodencov. Ten sa pravdepodobne bude objavovať  v Anthonyho flashbackoch, pretože Edmundova smrť mala na Anthonyho zásadný vplyv.  Ak si dobre pamätáte, prvá sezóna sa skončila záberom na včelu, čo je spätná väzba na to, ako Edmund zomrel (alergická reakcia na včelie bodnutie) a náznak toho, že Edmund sa bude vo veľkej miere objavovať v sezóne zameranej na Anthonyho.

Čítajte tiež: Nový seriál Emily in Paris spôsobil vo svete ošiaľ. Zamilovali si ho ľudia z celého sveta

Uvidíte kráľovnú Charlotte aj Lady Danbury

Zaujímavosťou je, že kráľovná Charlotte, ktorú v prvej sérii hrala Golda Rosheuvel, dostala svoj priestor v seriáli napriek tomu, že v knihách táto postava nevystupuje. Keďže však jej postava urobila dojem na fanúšikov, mala by sa objaviť aj v druhej sérii rovnako ak Lady Danbury, ktorú hrala Adjoa Andoh. 

Čo odtajená Lady Whistledown?

Na konci prvej série sa záhadná pisateľka Lady Whistledown, ktorou bola nakoniec postava Penelope Featherington, ktorú hrá herečka Nicola Coughlan, odhalila. Na margo svojej postavy pisateľky a klebetnice, ale tiež zakríknutej mladej dievčiny, ktorá sa sklamala v láske, herečka prezradila: „Nechcem toho veľa povedať, ale tentoraz s ňou budete na jej ceste... Je to naozaj zábavná vec pre divákov. Vždy som bola nadšená, že som si mohla osvojiť oba jej svety, pretože som si myslela, že v sezóne 1 je taká nevinná. Tento svet nepozná, je to jej prvá skúsenosť. Potom prichádza do sezóny 2 a je o niečo múdrejšia. Pozná túto hru o niečo viac, ale tiež to, že vidí svoje obe strany a hrá ich, je taká zábavná...“

Milostný vzťah Anthonyho bude dojímavý ako sa očakáva  

Netflix odhalil, že k predstaviteľovi Anthonyho sa pripojí herečka Simone Ashley známa ako Olivia v ďalšom úspešnom seriáli Netflixu Sexuálna výchova. Bude hrať postavu Kate Sharma. Tiež sa v oficiálnom vyhlásení hovorí: „Pripravte sa na to, že sa zamilujete do Simone Ashleyovej ... Kate je inteligentná a svojhlavá mladá žena, ktorá neholduje mužom ako Anthony Bridgerton.“ Tvorca druhej série Chris Van Dusen v rámci Today Show prezradil aj niečo viac o vzťahu Anthonyho a Kate na obrazovke: „Plynulý, dojímavý a taký krásny, ako diváci prvej sezóny očakávajú.“ 

Príbeh lásky Daphne a Simona však pokračovať nebude 

Fanúšikov trocha sklamala informácia o tom, že ľúbostný príbeh Daphne a Simona sa viac v druhej sérii nebude rozvíjať. Hoci predstaviteľku Daphne, Phoebe Dynevor uvidíme, predstaviteľa Simona, Regé-Jeana Pageho viac nie. Avšak seriálová Daphne prezradila, že hoci postavu jej manžela, vojvodu Simona, neuvidíme, určite sa bude veľa na neho spomínať. No podľa jej slov uvidíme ich spoločné dieťa, ktoré sa narodilo nakonci prvj série. Seriálová Daphne sa viac prejaví v role staršej sestry aj matky, skúsenejšej ženy v oblasti vzťahov a manželstva, takže bude radiť svojmu bratovi Anthonymu ako len vie: "Teraz je z nej dospelá žena, ktorá má veci viac pod kontrolou. A myslím si, že to bude v tejto sezóne skutočne iná, zaujímavá Daphne," dodáva herečka Phoebe Dynevor. 

Neprehliadnite: Tie najlepšie seriály všetkých čias, ktoré musí vidieť každá žena

Už teraz sa nevieme dočkať druhej série a ako ste na tom vy? Patríte tiež medzi fanúšikov seriálu Bridgerton? 

Patríte tiež medzi fanúšikov seriálu Bridgerton a nenecháte si ujsť druhú sériu?

spolu hlasovalo 167 ľudí

Áno
163
Nie
4

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe