Presunúť na hlavný obsah

So svojím telom sa žena musí naučiť žiť: Kate Winslet o zbytočných diétach a o tom, ako sa dopracovať k spokojnosti so sebou

Zahraničné celebrity

Oscarová herečka Kate Winslet, veľmi otvorene priznala, že svoje telo riešila až príliš. Prešla si sebaodmietaním, kritikou aj skutočne náročným obdobím. Pochopila však, že toto nie je cesta a začala sa na seba pozerať z inej strany.

Prešla si odmietaním vlastného tela a veľkou sebakritikou

Kate Elizabeth Winslet sa narodila v Readingu, Berkshire v Anglicku. Vyrastala s dvomi sestrami a bratom. Od úplného malička snívala o svete showbiznisu a túžila byť herečkou. V podstate to bol jej sen odkedy začala hovoriť. Jej otec sa príležitostne venoval herectvu, takže sčasti videla, čo tento svet obnáša.

Keď mala 11 rokov, začala študovať drámu na Redroofs Theatre School. V 12 sa už objavila v televíznej reklame na cereálie, stihla niekoľko menších úloh. Vídať ju bolo najmä v televíznych reklamách a neskôr v seriáloch. Tu jej však vždy pripadli menšie, nenápadné úlohy. 

Všetko začalo naberať úplne iné rozmery, keď dostala hlavnú postavu vo veľkolepej snímke Titanic. Vtedy jej veľký showbiznisový svet, otvoril dvere dokorán.

Kate patrí medzi najúspešnejšie svetové herečky, má za sebou množstvo ocenení - získala Oscara, 4  Zlatých glóbusov, Ceny Grammy, BAFTA a mohli by sme pokračovať. Okrem toho jej bol v roku 2012 udelený Čestný César. Aj napriek tomu, že je trojnásobná mama, mimoriadne úspešná, pocítila aj odvrátenú stránku Hollywoodu, ktorá jej osobnosť v značnej miere formovala. 

Hneď po premiére Titanicu, totiž skúsila trpkú príchuť slávy, kedy ju ľudia začali vo veľkom zosmiešňovať, kvôli jej krivkám. 

"Stále som sa hľadala a rozmýšľala nad tým, kto vlastne som, keď som zrazu čítala komentáre na moju veľkosť oblečenia, váhu, ktorú som vtedy mala, informácie o tom, akú diétu vraj držím, aby som sa kíl zbavila... Čítať to bolo nepríjemné a strašné. V mojich 20-tich rokoch, ľudia hovorili jednoducho o mojej váhe príliš veľa. Zavolali ma, aby som sa vyjadrila k tomu aj ja."

Neprehliadnite: Zle prevedená procedúra ju zmenila na nepoznanie. Linde Evangeliste zničil nevinný zákrok povestnú krásu

"Potom som však dostala označenie gulička, ktorá si nechráni súkromie. Bolo to veľmi náročné obdobie a sama som si prešla odmietaním vlastného tela a veľkou osobnou sebakritikou," prezradila denníku The Guardian.

Aj táto skúsenosť ju začala v značnej miere osobnostne formovala. Hoci sa dlho odmietala, prešla si potom naozaj mnohými diétami, skúšala naplniť akúsi spoločenskú predstavu o nej samej, pochopila, že to nie je cesta. 

"Ono sa to nezdá, ale trvalo mi roky, vyrovnať sa s vnútornou traumou, ktorú som si z tohto obdobia niesla. A potom som pochopila, že to nie je o tom vonkajšom svete, ale o mne. Začala som sa vnímať inak a inak som sa pozerala aj na svoje telo. Od základov som sa ho učila milovať."

Prečítajte si: Modelka Cindy Crawford predtým a potom: Ako si jedna z najkrajších žien sveta udržuje mladosť?

"Prestala som si všímať svoje nedostatky, ale začala som vyzdvihovať to, čo je na mne pekné. Dnes môžem hrdo vyhlásiť, že sa mi to podarilo. Váhu doma ani nemáme a ja svoje kilá neriešim. Páčim sa sama sebe, svojmu mužovi, deťom a to je pre mňa podstatné."

Kate rozhodne patrí medzi najcharizmatickejšie svetové herečky a svojimi názormi a postojmi je veľkou inšpiráciou aj pre nás. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe