Presunúť na hlavný obsah

Zle prevedená procedúra ju zmenila na nepoznanie. Linde Evangeliste zničil nevinný zákrok povestnú krásu

Zahraničné celebrity

Patrila k najkrajším ženám sveta, ktoré si vďaka svojej kráse, ale nepochybne aj charizme, postavili závideniahodnú kariéru. Všetko však padlo ako domček z karát kvôli zákroku, ktorý jej paradoxne mal dopomôcť uchovať si krásu.

Kariéra Lindy Evangelisty sa začala skutočne rozprávkovo. Ako dieťa talianskych imigrantov v Kanade sa zúčastnila mestskej súťaže krásy, ktorú síce nevyhrala, no získala pozornosť agenta z agentúry Elite. Tá jej umožnila už v tínedžerskom veku odcestovať do Japonska, kde získala skúsenosti, ktoré neskôr zúročila v centre modelingového sveta - v New Yorku. 

Jej kariéra sa začala rozbiehať už prvými zákazkami a na podnet jedného z najuznávanejších fotografov všetkých čias, Petra Lidenberga, si nechala svoju hrivu ostrihať na krátko. Práve touto úpravou vynikla jej tvár a zaujímavé črty tváre, ktorými si postupne získala celý svet. Evangelista sa objavila na stovkách magazínov ako covergirl, nehovoriac o kampaniach, pre ktoré bola zárukou úspechu. Patrila nielen k najkrajším ženám sveta, ale aj k najlepšie zarábajúcim. 

„Spolu s Christy máme záväzok, že nevstaneme z postele, ak máme zarobiť za nej menej než 10-tisíc,'' prezradila magazínu Vogue v jednom zo svojich rozhovorov, čím pochopiteľne vzbudila vášne. Faktom však je, že Linda si mohla skutočne vyberať. 

Chcela si uchovať mladosť 

Dnes má Linda 56 rokov a napriek tomu, že väčšina jej kolegýň z brandže ako Cindy Crawford či spomínaná Christy Turlington, zo sveta módy nezmizli, po Evangeliste sa na isté obdobie zľahla zem. Až pred pár dňami na sociálnej sieti odtajnila skutočný dôvod, prečo v modelingu nepokračuje - a čo sa s jednou z najvyhľadávanejších supermodeliek stalo. 

Modelka totiž pred pár rokmi podstúpila zákrok, ktorý jej mal dopomôcť udržať mladistvé kontúry tváre - a zvýrazniť lícne kosti. Stal sa však pravý opak a jej tvár sa zmenila na nepoznanie. „Zákrok viedol k opaku toho, čo sľubovali. Zvýšilo sa množstvo mojich tukových buniek a skončila som trvalo zdeformovaná, napriek tomu, že som podstúpila dva opravné zákroky. Skončila som tak, ako médiá píšu - k nepoznaniu,'' prihovorila sa fanúšikom na svojom Instagrame. 

„Zákrok mi nielenže zničil živobytie, keďže som prišla o všetky pracovné zákazky, ale zároveň ma dostal do začarovaného kruhu hlbokých depresií, smútku, sebapohŕdania,'' uviedla ďalej Linda, ktorá kliniku zažalovala. „Mojím fanúšikom, ktorí sa čudujú, prečo som prestala pracovať, som chcela vysvetliť, že je to kvôli brutálnemu znetvoreniu procedúrou CoolSculpting spoločnosťou Zeltiq,'' dodala.

Neprehliadnite: VIDEO: Pred a po. Estetickým zákrokom prepadla aj mama Kardashianiek

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe