Presunúť na hlavný obsah

Ako plus size modelka si získala tisíce fanúšikov. Ashley Graham je symbolom toho, že krása nie je o veľkosti oblečenia

Zahraničné celebrity

Napriek tomu, že sa v dnešnej dobe čoraz viac apeluje na rôznorodosť - a samotné známe tváre sa snažia upozorniť na témy, akými je napríklad bodyshaming, byť hrdou na plnšiu postavu nie je stále samozrejmosťou.

Kariéra Ashley Graham začala ešte predtým, než sa dostala do puberty - a nadobudla svoje plnšie tvary. V nákupnom centre sa totiž nachádzala práve v čase, keď tam prebiehal modelingový kasting. Jej zaujímavé črty tváre si okamžite všimol agent, ktorý jej ponúkol zastupovanie a možnosť budovať kariéru modelky. To vtedy ešte len 12-ročná Ashley so súhlasom rodičov prijala. Vtedy nemohla ani len tušiť, že jedného dňa sa bude radiť medzi najslávnejšie modelky sveta. 

Už v puberte sa telo Ashley začalo meniť. Napriek tomu sa svojho sna byť modelkou nevzdala, práve naopak. Jej silná ambicióznosť presvedčila aj agentúru, ktorá sa ju rozhodla pretláčať aj napriek tomu, že nespĺňala typické štandardy krásy. Koniec koncov to však nemalo vplyv na jej tvár a podľa odborníkov bola modelka stále fotogienickou. Aj práve preto sa jej dostalo ponúk, ktoré výrazne ovplyvnili jej kariéru. 

Krátko pred 30-tkou sa stala prvou plus size modelkou, ktorá sa objavila na prestížnych magazínoch Vogue a Sports Illustrated. Práve druhý magazín pritom propaguje vyšportované telá a odhalené štíhle modelky, a tak bolo každému jasné, že Ashley chcene-nechcene spôsobí revolúciu. 

Prečítajte si: S bodyshamingom sa stretáva v showbize pravidelne: Jennifer Lawrence režiséri presvedčali, že má zbytočne kilá navyše

Do dnešného dňa robí osvetu 

Napriek tomu, že od okamihu, kedy sa na titulke známych magazínov objavila, prešlo už päť rokov, dalo by sa povedať, že sa modelingový trh príliš nezmenil. Aj keď plnšie modelky získavajú čoraz viac pozornosti a využíva ich napríklad spevácka diva Rihanna pri uvedení kolekcie svojho spodného prádla, faktom je, že bodyshaming zo sveta šoubiznisu nezmizol. 

„Myslím si, že moje telo zmenilo mnohým ľuďom život. Využívam ho totiž ako nástroj pri rozprávaní o témach ako celulitída či neistota z väčšieho bruška,'' priznala magazínu Vogue a dodala, že sa jej k dnešnému dňu ozýva tisíce mladých žien, ktoré sa učia milovať svoje telo. Ako však Ashley priznala, nie je to vec, ktorú sa človek naučí zo dňa na deň - aj kvôli podsúvaným ideálom, ktoré nám sťažujú pohľad na samých seba.

Hodinové rozhovory s priateľmi, rodinou, ale aj akceptácia samej seba ju dnes dostali do bodu, že svoje telo miluje. Napriek tomu, že je plnších tvarov, než typické modelky, neznamená to, že sa o seba nestará. Okrem toho, že je zdravo, totiž pravidelne cvičí a snaží sa dodávať svojmu telu potrebné látky - akurát sa netrápi diétami a tým, že nemá veľkosť S. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe