Presunúť na hlavný obsah

S bodyshamingom sa stretáva v showbize pravidelne: Jennifer Lawrence režiséri presvedčali, že má zbytočne kilá navyše

Zahraničné celebrity

Vraj si kvôli krivkám zničí kariéru a neuspeje. Herečka Jennifer Lawrence, na svoje telo v začiatkoch kariéry, počúvala množstvo urážok. A to ani náhodou, nepatrí do kategórie baculiek. Od začiatku vedela, že toto nie je v poriadku. Bodyshamingu stála tvárou v tvár a dnes presne vie ako reagovať.

Priniesli mi fotky, na ktorých som bola takmer nahá a povedali mi, aby som ich použila ako motiváciu pri tom, keď budem jesť

Očarujúca Jennifer Lawrence už ako malé dievčatko túžila po hereckej dráhe. Hoci nepochádzala z tohto sveta a jej rodičia neboli touto myšlienkou nadšení, rozhodli sa predsa len sen svojej dcéry podporiť. Jenn hrávala v miestnom divadle a v štrnástich rokoch, presvedčila rodičov, aby ju vzali do New Yorku a pomohli jej nájsť agenta, ktorý by ju zastupoval. Kým uspela v Hollywoode, študovala na strednej škole, ktorú dokončila s dvojročným predstihom. To bola totiž podmienka jej rodičov, že škola je v tomto smere prvoradá.

Jej prvou úlohou bola postava Lauren Pearson v televíznom seriáli The Bill Engvall Show, v ktorom stvárnila dcéru rodinného poradcu Billa Engvalla. Za svoj výkon bola odmenená cenou Young Artist Award.

Za prelomovú snímku jej kariéry sa považuje film Do morku kosti od režisérky Debry Granik. Od toho momentu sa jej dvere Hollywoodu otvorili naplno. Zaujala a očarila v Hrách o život, či v Terapii láskou. 

"Je svojim spôsobom zázrak. Je drzá, oplzlá, smiešna, sprostá, nedbalá, sexy, plná života a zraniteľná. Niekedy v jednej scéne, dokonca v tú istú chvíľu. Žiadny zoznam nominovaných na Oscara pre najlepšiu herečku by nebol kompletný, keby nebola na jeho čele." (Peter Travers)

Dnes sa skutočne radí medzi najžiadanejšie herečky sveta a aj keď ju mnohí obdivujú, prešla si aj trpkou príchuťou hereckého sveta. Nevyhla sa jej kritika, u ženy v tom hádam najzraniteľnejšom bode, kedy sa vo veľkom riešila jej postava. A to sa vždy mohla chváliť štíhlou figúrou. 

"No zdá sa, že pre Hollywood som dosť štíhla nebola. Konfekčnú veľkosť 32 som nikdy nemala a 34 je už vraj pre tučné herečky."

"Pravidelne odo mňa chceli aby som zhodila aspoň pár kíl. Na jednom konkurze mi priniesli fotky, na ktorých som bola takmer nahá (hrala som aj také scény) a povedali mi, aby som ich použila ako motiváciu pri tom, keď budem jesť. Mysleli si, že vzhľadom na to, ako sa mi vyvíja kariéra, ma takýto prístup nebude bolieť," prezradila pre americký magazín Elle.

Hoci sama herečka priznala, že jej to ublížilo, rozhodla, že toto akceptovať nebude. Ak by to totiž raz prijala, išla by sama proti sebe. 

Prečítajte si: Aj manželstvo po nevere sa dá zachrániť: Sarah Jessica Parker dokázala prekusnúť aj takéto sústo vo vzťahu

"Viete, ono ak schudnete a potom náhodou priberiete, majú právo vziať vám tú úlohu, ak ide o dlhodobý projekt. Takže keď mi niekto len povie slovo diéta, odpovedám mu, nech ide do r*ti."

So svojim telom je Jenn spokojná a apeluje na všetky ženy aby sa v tomto nenechali ovplyvňovať. Každá z nás je iná, jedinečná a ak sa neprijmeme my samy, okolie to urobí len ťažko namiesto nás. Známa kráska sa čoskoro stane mamou a aktuálne obdobie si veľmi užíva. 

Neprehliadnite: Megan Fox a jej návrat do sveta šoubiznisu. Zažiarila nielen na slávnostnej udalosti, ale aj v novej kampani

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe