Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Tip na víkend: Módna výstava sezóny ANNA BAUER: FASHION POLAROIDS

Móda

Westfield Chodov uvádza POP UP výstavu FASHION POLAROIDS nemeckej fotografky Anny Bauer, ktorá spolupracovala s magazínom Andyho Warhola – The Interview a bola i dvornou fotografkou Victorie Beckham. Minimalistická expozícia bude prístupná verejnosti v termíne od 9.4. do 1.5. 2022.

Originálny výstavný koncept predstaví 51 polaroidov osobností módneho priemyslu, ktoré fotografka vytrvalo dokumentovala v zákulisí najprestížnejších módnych show v období medzi 2007 – 2011. Anna Bauer vytvorila encyklopédiu jednej generácie návrhárov, fotografov, módnych editorov a „front row“celebrít, ktorá vo svojej dobe definovala vývoj svetových trendov. Diváci uvidia intímne portréty hviezd ako Rihanna, Tom Ford, Manolo Blahnik, Vivienne Westwood, Pharrell Williams, či Cate Blanchett. 

Prečítajte si: Producent Milosh Harajda: Spolupráce s medzinárodnými umelcami zviditeľňujú Slovensko a edukujú domáce publikum

VIDEO: ANNA BAUER: FASHION POLAROIDS

 

 

Výstava FASHION POLAROIDS vzdáva špeciálnu poctu velikánom, ktorí nás nedávno opustili, no ich dedičstvo im zaručilo vstup do tejto čiernobielej „siene slávy“, ktorej kraľuje bývalý kreatívny riaditeľ značky CHANEL - Karl Lagerfeld. Diváci tiež v mozaike objavia portréty legendárnych redaktorov ako Franca Sozzani, či André Leon Talley, topmodelku Stellu Tennant, fotografa Patricka Demercheliera i návrhárov ako Albert Elbaz, či Alexander McQueen. 

„Polaroid je protipólom doby instagramových filtrov. Pracovali s ním velikáni ako Andy Warhol, či Helmut Newton a v kontexte chaosu, aký zákulisie módnej show sprevádza, sa portrétovanie svetových celebrít prístrojom, ktorý vyžaduje tri sekundy bez pohybu, aby bol záber ostrý, mení na lov. Anna Bauer na pár sekúnd spomalila životy desiatok prominentných osobností, aby jej na okamih venovali upriamený pohľad o ktorom sa vraví, že je „oknom do duše“,“ vysvetľuje producent a kurátor výstavy Milosh Harajda, ktorý talent Anny Bauer objavil počas London Fashion Week v dobe, keď séria vznikala. 

Mohlo by vás zaujímať: Krehká záhrada Damiena Hirsta: Venujte pozornosť umelcovi, ktorý nanovo definoval rajskú záhradu

„Výstava FASHION POLAROIDS bola koncipovaná na mieru pre Westfield Chodov a voľne nadväzuje na sériu umeleckých projektov na tému udržateľnosť ako bola výstava archívov Alexandra McQueena, návšteva a prednáška Daniela Lismora alebo projekciu filmu MINAMATA s Johnnym Deppom, ktoré sme v minulosti exkluzívne predstavili. Sme radi, že môžeme ďalší zaujímavý projekt, ktorý sa dotýka umenia v spojení s pre nás zásadnou témou udržateľnosti v Prahe predstaviť,“ uviedla marketingová manažérka Westfield Chodov, Petra Valentová.

Anna Bauer počas štrnástich rokov, ktoré prežila v New Yorku, svoju prácu publikovala v editorialoch magazínov L'Uomo Vogue, Interview, W, WSJ, Neon, Die Zeit, T Style a GQ. Úzko spolupracovala s Victoriou Beckham alebo značkami CELINE, UNIQLO, ZARA a AUDI. Jej osobná tvorba bola vystavovaná v National Portrait Gallery v Londýne.

Neprehliadnite: Milovníčka haute couture Daphne Guinness: Slávnostne otvorila výstavu a do zbierky dostala tradičný slovenský kroj

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe