Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Nicolas Hau a Julien Landais si podmanili Prahu: Hviezdy strieborného plátna z filmu Aspernské listy

Zábava

Do Prahy zavítal mladý režisér a scenárista Julien Landais a francúzsky herec a model Nicolas Hau. S filmom The Aspern Papers dvojica vzbudila úspech už na MFF v Benátkach a očakávania preto boli veľké.

Európske hviezdy strieborného plátna sa zišli v pražskom divadle ROYAL na súkromnej premoére filmu The Aspern Papers. Celovečerná snímka vznikla na motív románu Henryho Jamesa a vzbudila na tohtoročnom Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach veľký záujem. Svetové premiéra bude v New Yorku 10. januára 2019.

Prečítajte si: Milovníčka haute couture Daphne Guinness: Slávnostne otvorila výstavu a do zbierky dostala tradičný slovenský kroj

VIDEO: Aspernské listy s francúzskym hercom Nicolasom Hau v hlavnej úlohe z dielne režiséra Juliena Landaisa

Aspernské listy

Vďaka značke Bvlgari bola netrpezlivo očakávaná filmová novinka, na ktorej sa prdodukčne podieľal James Ivory (Call Me By Your Name), predstavená na súkromnej premiére za prítomnosti tvorcov filmu. Do Prahy zavítal mladý režisér a scenárista Julien Landais a francúzsky herec a model Nicolas Hau.

„Fascinoval ma element transformácie zúčastnených - bývalý model Julien Landais sa posadil na režisérsku stoličku, módna ikona a mecenáška Daphne Guinness sa objavila v roli herečky a svetoznámy model Jon Kortajarena, ktorý mal hereckú premiéru v snímke A Single Man (réžia: Tom Ford), stvárnil poéta - Jeffreyho Asperna. Na MFF v Benátkach som sa dozvedel, že jedným z oficiálnych partnerov filmu je klenotnícky dom BVLGARI a tak sa v spolupráci so Silviou Patrovou, manažérkou butiku zrodil koncept uvedenia filmu v Prahe formou privátnej projekcie,“ uviedol ko-producent večera Milosh Harajda.

Režisér Julien Landais ocenil prostredie vinohradského divadla ROYAL, ktoré dokonale korešpondovalo s duchom dobového filmu i estetike značky BVLGARI, ktorej história sa začínala písať v dobe, keď Henry James koncipoval svoj slávny román. Ako malý som chcel byť pianista v 19.storočí a preto dnes točím filmy, kde to prostredie môžem vytvárať spojenám hudby, architektúry a psychológie postáv. V mojich filmoch vždy miešam tradície s futuristickými prvkami a rád experimentujem. Môj prvý krátky film Shakki som produkoval s Daphne Guinness, ktorá sa v The Aspern Papers filme objaví a jej postava cituje Oscara Wilda, hovorí režisér, ktorý sa rád pri práci obklopuje aristokratami. Koproducentom jeho poslednéo filmu je princ Charles-Henri de Lobkowicz, ktorý má české korene.

Neprehliadnite: VIDEO: Legendárny Alexander McQueen: Exkluzívna premiéra filmu ako intímna sonda do života módneho návrhára

Praha je nesmierne inšpiratívna a pripomína mi Paríž, kde momentálne obidvaja s Julienom pôsobíme. Je fantastické, že prvá premiéra sa po Benátkach koná v Prahe. S Julienom je to naša prvá spolupráca na celovečernom filme a v tomto období sa pripravujeme na realizáciu druhého - adaptáciu Sodomy Gomory od Marcela Prousta, kde si zahrám veďla Gerarda Depardieu,” uviedol po premiére Nicolas Hau, ktorý má na konte modelingové spolupráce so značkami John Varvatos, DIESEL, Dsquared a Zegna. 

Okrem premiéry The Aspern Papers si obidvaja hostia počas návštevy Prahy nenechali ujsť večierok spojený s uvedením inovatívnej verzie bezdymového produktu IQOS 3 a IQOS Multi na český trh, kde si podali ruky s českými umelcami ako Pasta Oner, Jitka Schneidrová, Mike Trafik a Matěj Ruppert.

Jedinečnú príležitosť vidieť film dva mesiace pred americkou premiérou si nenechali ujsť nielen klienti klenotníckych domov Bvlgari, ale aj hviezdy českého filmového neba. Medzi hosťami sme mohli vidieť herečku Jitku Schneiderovou, odevnú dizajnérku Liběnu Rochovú aj medzinárodnú módnu kritičku a filmovú kurátorku Diane Pernet, ktorá priletela z Paríža.

Záver večera bol pre hostí prekvapením. Po záverečných titulkoch po filme boli odhalené tri vitríny s originálnymi šperkami privezenými z Ríma špeciálne pre tento večer.

Exkluzívny rozhovor s hviezdou filmu The Aspern Papers Nicolasom Hau 

Ako sa z úspešného modela dá presunúť do nových neprebádaných vôd hereckého sveta? 

Herectvo ma úplne uchvátilo. Dva roky som preto strávil na škole, kde som sa reálne učil, aké metódy pri hraní herci používajú, ako používať svoje emócie a podobne. Keď mi Julien (Julien Landais, režisér filmu, pozn. redakcie) ponúkol rolu mladého … bol som veľmi vďačný. Učiť sa od takých mien ako je Jonathan Rhys - Meyers (poznáte zo seriálu Tudorovci alebo Mission Impossible pozn. redakcie) alebo Vanessa Redgave bolo pre mňa životným zážitkom.

V obsadení je takisto ale aj veľa mladých hercov, čo je zaujímavé aj veľa modelov a modeliek. Spolu s vami má vedľajšie role takisto aj finalistka sútaže Germany’s Next Topmodel Barbara Meier, a herečka, modelka a sestra známej Cara Delevingne, Poppy Delevingne. 

Áno, sám som si na začiatku hovoril, že to je zaujímavý výber, ale nakoniec som bol veľmi rád za to, aký tím sa spolu stretol. Mladá krv, mladí herci, ktorí sú skvelí, ale aj filmové legendy ako Vanessa Redgave, (nositeľka ocenení Golden Globe, Emmy, Oscar, BAFTA..), od ktorých sa človek môže nonstop učiť.

Celý film sa nakrúcal v Benátkach počas hlavnej letnej sezóny. Posledné letá bývajú sami o sebe veľmi horúce, aké to bolo filmovať v takom krásnom, ale rozhorúčenom meste? 

Prvé dni sme nakrúcali na pláži, kde bolo viac ako 40 °C. Bolo to veľmi náročné, make-upisti, kostyméri všetci museli veľmi zabrať. Dobové oblečenie predsa len nebolo tým najvzdušnejším alebo najpohodlnejším, takže, aj my herci, sme mali čo robiť. 

Celý rozhovor s charizmatickým francúzskym hercom Nicolasom Hau nájdete v našom zimnom vydaní magazínu Feminity zima 2018, v polovici decembra.

„Mal som síce tú radosť ísť fashion prehliadky pre módne značky na tých najväčších fashion weekoch ako je Paríž, Miláno alebo Londýn, ale herectvo je to, kde môžem naozaj uplatniť svoje kvality.“

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe