Presunúť na hlavný obsah

Oversize šaty ako hit leta 2022: Komu sa hodia, a kto im musí povedať nie?

Móda

Sú štýlové, pohodlné a budete sa v nich cítiť naozaj skvele. Ak milujete oversize strihy, toto leto si prídete na svoje. Takéto šaty sú skrátka must - have sezóny.

Keď príťažlivosť definuje sloboda a voľnosť

Pokiaľ patríte medzi vyznávačky oversize strihov, toto leto si prídete na svoje. Zabudnite na šaty kopírujúce siluetu, stavte na voľnosť, vzdušnosť a ležérnosť. Keď siahnete po oversize šatách v čisto bielej variácii, postaráte sa o minimalistický, sofistikovaný, štýlový a elegantný look. 

Čítajte viac: Preslávený ružový kostým Jackie Kennedy počas atentátu: Klamala ním verejnosť, málokto však tuší túto pravdu

Práve takýto, na prvý pohľad jednoduchý kúsok bude vyzerať naozaj chic. Stačí vám len pár efektných doplnkov, ideálne v zlatých tónoch a môžete vyraziť. Efekt femme fatale zaručený.

Pastelová dúha

Čo sa týka farieb, pri oversize šatách sa odporúča nosiť pastelové odtiene. Vyzdvihnú totiž ženskosť, budete pôsobiť jemnejšie a zvodnejšie zároveň. Veľkým hitom bude v tomto smere levanduľová, mintová, či baby pink a baby blue. Zároveň ide aj o farby, ktoré sa najlepšie kombinujú. Hodia sa k nim zemité doplnky, krásne vyzerajú s pieskovou, či hnedou. 

Detaily a kontrasty

Čo sa týka strihov, pri oversize verziách treba byť opatrené, ak máte krivky a páčia sa vám límčeky, či gombíky v oblasti dekoltu. Toto si môžu dovoliť naozaj štíhle ženy, tie ostatné by mali skôr zvoliť klasickú vzdušnú možnosť a nepriťahovať pozornosť na túto oblasť.

Kto všetko si nenechal ujsť prehliadku: Marcel Holubec W. CONCRÈTE: Jedinečná Emma Čaputová, silno ženská Karolína Chomisteková

Zbytočne tým poukážete na nedokonalosti, ktoré by ste inak chceli skryť. Zaujímavo však v takomto prípade bude pôsobiť vzorový kontrast.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe