Presunúť na hlavný obsah

Podobajú sa, no v skutočnom živote by spolu nevychádzali. Podľa kráľovského dvora by Diana vojvodkyňu Kate v láske nemala

Lifestyle

Princezná Diana je aj dlhé roky po smrti považovaná za jednu z najikonickejších postáv kráľovskej monarchie. Aj keď bol jej život v monarchii sprevádzaný smútkom, mnohí uvažujú nad tým, aké by to bolo, ak by sa tragická nehoda nestala...

Už od momentu, ako sa po boku princa Williama objavila Kate Middleton, začali mnohí špekulovať, ako by ju videla princezná Diana. Po dlhých rokoch v kráľovskej rodine je vojvodkyňa Kate ku matke Williama a Harryho čoraz viac prirovnávaná. Ľudia si všímajú nielen podobné stylingy, ale aj dobrotu a elegantnosť, ktorá z manželky budúceho kráľa vyžaruje. 

Komplikované vzťahy v kráľovskej rodine

Podľa Dickieho Arbitera, dlhoročného novinára kráľovskej rodiny - a zároveň človeka, ktorý dopomáhal scénaristom seriálu The Crown, by prvé stretnutia vojvodkyne Kate a princeznej Diany neprebiehali ľahko. Dôvod je podľa neho jednoduchý, bývalá manželka princa Charlesa bola na svojich synoch príliš upätá a chcela pre nich len to najlepšie. 

Mnohí si pamätajú, že začiatky vzťahu Kate a Williama neboli rozprávkové, práve naopak. Dvojica si prešla búrlivým rozchodom a na dnes už vojvodkyňu z Cambridgeu bol vyvíjaný nemalý tlak. Diana by jej podľa Arbitera rozumela, no bola by príliš opatrná.

„V každej matke je kúsok žiarlivosti v momente, keď si ich syn privedie domov novú ženu. Žiadna matka nedokáže povedať, že necíti odlúčenie. Každá žena zo začiatku cíti, že žiadna iná žena nie je dobrá pre ich syna,'' uvádza expert.

O čosi intenzívnejšie by to cítila Diana, ktorá svojich synov milovala nadovšetko. Po drastickom rozvode sa na nich zameriala - a aj keď bola v čase smrti s iným mužom, na prvom mieste u nej boli práve William a Harry. 

Princezná by si ku Kate hľadala cestu o čosi dlhšie, než si ostatní myslia a pravdepodobne ju prijala až po dlhých rokoch. Zatiaľ čo si je expert bez váhania istý, že Kate by Dianinu prítomnosť milovala, zo strany Diany by to bolo komplikovanejšie. Teraz, po 11-tich rokoch manželstva, by však osudové ženy Williama už pravdepodobne vychádzali skvelo.

„Myslím si, že teraz by Kate a Diana vychádzali dobre. Kate by v nej našla oporu a dokonca možno aj istým spôsobom spriaznenú dušu. Vojvodkyňa by zrejme od prvého okamihu Dianu obdivovala,'' dodal odborník.

Neprehliadnite: Princ Charles sa stáva kráľom. Buckinghamský palác pripravuje už mnoho zmien, ktoré chce nastaviť

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe