Presunúť na hlavný obsah

Kedysi usmievavá princezná je dnes presným opakom. Život v kráľovskej rodine ju zničil, zhodujú sa odborníci

Zahraničné celebrity

Život v kráľovskej rodine sa javí ako pozlátko. Prvýkrát o možnosti opaku prehovorila ešte princezná Diana - a odvtedy pribúda čoraz viac potvrdení, že to tak nie je...

Monacká kráľovská rodina síce nie je populárna tak, ako tá britská, faktom však je, že posledné týždne na seba priťahuje oveľa viac pozornosti. Môže za to samotný vodca krajiny, knieža Albert II., ktorý sa postaral o poriadnu kontroverziu. 

Ten nastúpil na trón ešte v roku 2005, hneď po smrti svojho otca. Vtedy ešte nezadaný muž hľadal svoju osudovú lásku, ktorá prišla približne rok po tom, čo sa stal kniežaťom. Pôvabná Charlene Wittstock, ktorú verejnosti predstavil ako svoju partnerku, sa javila už od prvého okamihu ako krásna, elegantná žena, ktorá jedného dňa bude dokonalo spĺňať funkciu princeznej. 

Pre médiá tiež nebola žiadnou neznámou - Charlene totiž v minulosti pôsobila ako profesionálna športovkyňa. Svoju rodnú Juhoafrickú republiku reprezentovala v plávaní, ktorému sa venovala už od útleho detstva. Práve na jednej zo súťaží sa zoznámila s vtedy ešte princom. Dvojica si okamžite padla do oka. 

Mohlo by vás zaujímať: Princezná, ktorá vyštudovala právo a pomáha druhým. Švédsku vojvodkyňu považujú za jednu z najkrajších žien sveta

(Ne)šťastný život

Charlene sa pre život s kniežaťom rozhodla vzdať svojej profesionálnej kariéry a namiesto toho sa zameriala na reprezentovanie svojho manžela a charitu - koniec koncov tak, ako každá princezná. Zdalo sa, že jej tento životný štýl vyhovuje a dvojica je spolu skutočne šťastná. Potvrdením boli krásne dvojičky, ktoré Charlene porodila. Všetko bolo takmer idylické...

Približne na desiate výročie svadby Charlene a Alberta prišli médiá so šokujúcou informáciou, ktorá by zlomila nejednu ženu. Ukázalo sa, že knieža Albert má tajné, nemanželské dieťa. Po tejto správe sa princezná začala zdržiavať v Monaku čoraz menej, až jedného dňa ostala vo svojej rodnej krajine tak dlho, že sa Albert už nemohol vyhovárať.

Aj keď nikdy nepriznal jej psychické problémy, juhoafrické médiá informujú o tom, že Charlene bola už niekoľkokrát hospitalizovaná na psychiatrii. Dôvod? Po jednom nemanželskom dieťati sa zrazu objavilo ďalšie. To však pre princa nebolo relevantné.

„Charlene bola zjavne vyčerpaná, fyzicky aj psychicky. Bola zdrvená a nedokázala zvládať ani svoje oficiálne povinnosti ani život vo všeobecnosti a dokonca ani rodinný život,“ prezradil Albert pre časopis People a jedným dychom dodal, že jeho manželka potrebovala urýchlene pomoc. Palác túto informáciu potvrdil a dodal, že princezná trpí stavom hlbokej, všeobecnej únavy, no všetko bude v poriadku.

Pri pohľade na najnovšie fotografie je však jasné, že tlak, ktorý je na princeznú do dnešného dňa vyvíjaný - ako aj nefuknčné manželstvo, ktoré Albert stále pred verejnosťou obhajuje, Charlene zmenili. Po vysmiatej a spokojnej žene už nie je ani chýru.

Odborníci na reč tela sa zamerali na odmerané chovanie k manželovi na formálnych akciách a zdá sa, že fámy o rozvode tejto dvojice sú pravdivé. Francúzske médiá dokonca uvádzajú, že sa princezná onedlho odsťahuje - no ak tak skutočne urobí, bude sa musieť rozlúčiť so svojimi deťmi. Tie totiž podľa pravidiel musia ostať v starostlivosti otca a kráľovskej rodiny.

Neprehliadnite: Podobajú sa, no v skutočnom živote by spolu nevychádzali. Podľa kráľovského dvora by Diana vojvodkyňu Kate v láske nemala

Myslíte si, že stav princeznej má na svedomí kráľovská rodina?

spolu hlasovalo 739 ľudí