Presunúť na hlavný obsah

Milované aj nenávidené: Espadrilky vyniknú s pastelovými tónmi aj zemitými odtieňmi

Móda

Letné topánky, ktoré určitý typ žien miluje a iný nenávidí sú jasne definované. Ide o espadrilky. Pokiaľ patríte do tej prvej kategórie, pozrite ako ich nosiť a kombinovať.

Ak hľadáte ideálne topánky na leto, espadrilky rozhodne patria do kategórie tých, ktorými neurobíte krok vedľa. Hoci mnohé ženy ich príliš nemusia, iné na ne nedajú dopustiť. Aj keď ide v určitom zmysle o špecifický kúsok, v lete nimi nič nepokazíte. Sú pohodlné, ľahko kombinovateľné a skutočne v nich dokážete prechodiť uličky metropol bez toho, aby vaše nohy trpeli a zároveň budete aj vyzerať štýlovo.

Evolučné retro návraty

Tieto plátenky sú vyrobené z plátna a charakterizuje ich podrážka z povrazu so špecifickým opletom po strane podrážky. Za ich domovinu možno považovať Pyreneje a ich história sa datuje už od 14. storočia. Prešli radom módnych zmien, no základ im v podstate zostáva. Môžete však pri nich variovať s farbami, či výškou podrážky.

Kto všetko si nenechal ujsť prehliadku: Marcel Holubec W. CONCRÈTE: Jedinečná Emma Čaputová, silno ženská Karolína Chomistekov

Neformálna ikonickosť

Na výslnie sa dostali predovšetkým v 80. rokoch minulého storočia. No vďaka Burberry, Chanel, Dior, Gucci, Lanvin, Valentino alebo Fendi hlásia každoročne obrovský comeback na módnu scénu. 

Nemusíte sa pri nich báť ani zvieracích vzorov, či motívov. Tie skvele vyniknú pri zemitých tónoch, či klasickej čiernej.

Hra s farbami a dvojkom

Pastelovým farbám zase pristanú nielen odvážnejšie tóny, ale aj klasická čierna. V tomto smere je to len na vás, ako to cítite. Nosia sa výrazné farebné dvojkombinácie, no aj nestarnúca minimalistická klasika. Tieto topánky v sebe spájajú univerzalitu a praktickosť, ktorá sa skrátka počíta. 

Prečítajte si: MBPFW FW 2022: Pavol Dendis v kolekcii Burning Heart zmenil náladu, playlist a farebnú schému

 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe