Presunúť na hlavný obsah

Proteín výrazne prospieva k štíhlej figúre. Nájsť ho môžete aj v potravinách, ktorým nevenujete dostatočnú pozornosť

Lifestyle

Ak patríte k ženám, ktoré považujú posilku za jedno z obľúbených miest, zrejme už viete, že výsledky sa nedostavia bez toho, aby ste upravili svoju stravu. Čo by vám v jedálničku nemalo chýbať?

Vajíčka 

Nie nadarmo konzumujú v mnohých prípadoch profesionálni športovci aj surové,miešané vajíčka. Dôvodom je obrovská dávka vitamínov, ako aj proteínu, ktorý pomáha pri budovaní svalov a tým pádom aj premeny tuku. Bielkoviny nájdeme v celom vajíčku, no najväčší objem majú práve vaječné bielka, ktoré sú v podstate čistými bielkovinami.

Ak rozmýšľate, prečo si práve túto potravinu zaradiť do jedálnička, nepochybne by vás mal presvedčiť fakt, že obsahujú vitamíny A, B12 či E, ale aj dôležité látky, ako fosfor či železo.

Vajíčka sa odporúča konzumovať najmä ráno, nakoľko sa zaradzujú medzi ťažšie a výživné jedlá. V kombinácií so zeleninou sú ideálnou voľbou raňajok.

Prečítajte si: Potravina číslo 1 pre zdravie nášho mozgu: Nutričný psychológ odhaľuje prečo

Mandle 

Zdravý snack, po ktorom by ste mali siahnuť namiesto lupienok či sladkostí. Okrem toho, že sú mandle výživnejšie, vám totiž pomôžu k vysnívanej postave o čosi skôr. Sú totiž fantastickým zdrojom antioxidantov, ktoré sú väčšinou koncentrované v ich šupke. Odporúča sa preto kupovať nelúpané mandle.

Doplniť si ich môžete to ovsenej kaše, spraviť si z nich koláč alebo ich jednoducho konzumovať v celej forme počas dňa. 

Quinoa 

Rastlinná potravina, ktorá sa často označuje prívlastkom superpotravina. Niet sa čomu čudovať - pri množstve benefitov, ktoré toto jedlo ponúka, sa jej nedá povedať inak. Približne 100g quinoy obsahuje až 14g bielkovín. Práve preto je častou voľbou vegetariánov a vegánov, nakoľko jej pravidelné konzumovanie dokáže plnohodnotne nahradiť konzumovanie mäsa (čo sa týka príjmu bielkovín). 

Quinoa sa skvelo kombinuje so zeleninou, hubami, ale aj mäsom či rôznymi omáčkami. Predstavivosti sa medze nekladú - je to len a len na vás. 

Neprehliadnite: Najlepšie potraviny, ktoré by ste mali jesť pred spaním: Vďaka tomu sa ráno prebudíte plní energie

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe