Presunúť na hlavný obsah

Zásady stravovania v lete: Držte sa týchto pravidiel a vyhnete sa priberaniu počas dovolenky, či v období voľna

Chudnutie a diéty

Leto so sebou vrámci stravovania prináša množstvo nástrah. Obzvlášť na dovolenke, zvykneme vyjsť zo zaužívaných stereotypov a doprajeme si veci, po ktorých inak nemáme tendencie siahať. Pokiaľ počas tohto obdobia nechcete zbytočne pribrať, držte sa pár zásad.

Mnohé ženy pred letom skúšajú rôzne expresné diéty na počkanie, aby sa na dovolenke predviedli v top figúre. Aby ste si ju však udržali aj neskôr je treba držať sa pár zásad, ktoré skrátka nepustia. Teda pokiaľ sa chcete vyhnúť jojo efektu určite.

Práve na dovolenke totiž veľmi často naberieme schudnuté kilá späť. Môžu za to rôzne lákadlá vo forme dobrôt, ktoré sme si predtým odopierali. Preto je fajn sa sústrediť na pár základných, no kľúčových vecí. 

Zdravý životný štýl, pravidelná strava a dostatočná dávka pohybu

To je alfa a omega. Vďaka tomu budete mať krásne plážové telo na celú sezónu. Čiže aj na dovolenke platí, všetko s mierou. Ak si dáte na obed pizzu, či cestoviny, doprajte si ľahkú večeru vo forme rýb so šalátom. Prípadne dobrú rybaciu polievku. Samozrejme ochutnajte to, na čo máte chuť, no takéto jedlo si dajte maximálne raz denne, ideálne každý druhý deň.

Mohlo by vás zaujímať: 10 000 krokov denne: Marketingový ťah alebo koľko treba odchodiť, ak chceme schudnúť?

Netreba zabúdať ani na pohyb. Skvelé sú ranné rýchle prechádzky pri mori, intenzívnejšie plávanie, či beh. Akýkoľvek cielený pohyb je vítaný a v tom najlepšom sa podpíše aj na vašom tele. 

Zabudnite na miešané drinky

Toto je asi jediná vec, ktorá by pre vás mala byť na dovolenke tabu. Obsahujú mnohokrát totožné množstvo kalórií ako hlavné jedlo. Čiže, ak takémuto niečomu neviete odolať, potom si môžete dať nanajvýš čerstvú zeleninu. Inak sa opäť dostanete do vysokého kalorického príjmu a vašej figúre to teda ani náhodou neprospeje.

Nevynechávajte jedlo len preto, aby ste si mohli dopriať "kalorickú bombu"

Dôležité je myslieť aj na to, že veľké obmedzovanie kalorického príjmu, napokon spomalí metabolizmus. Preto si radšej doprajte dostatok zdravej stravy a občas zhrešte, ako keby ste sa mali trápiť hladom a potom zjesť celú pizzu, či burger s hranolkami na posedenie. Žiaden extrém nie je dobrý a toto vás veľmi rýchlo dobehne.

Čítajte tiež: Veľa ľudí si dáva ako predsavzatie schudnúť: Toto sú odpovede trénera na to, prečo sa im to nakoniec nedarí

Navyše si koledujete o nafukovanie a nadúvanie, čiže vaše brucho bude pôsobiť ešte väčšie ako v skutočnosti je. 

ZÁSADY, KTORÉ FUNGUJÚ

  • jedzte veľa čerstvej zeleniny
  • ovocie si doprajte do 16:00
  • dostatočne telo hydratujte zvonka aj zvnútra
  • kombinujte bielkoviny so zeleninou a tukmi
  • vyhýbajte sa kombinácii sacharidov a bielkovín
  • doprajte si dostatočný pohyb - ráta sa aj ranná prechádzka, či intenzívne 20 minútové kardio

Pokiaľ sa budete držať týcho celkom jednoduchých pravidiel, určite si krásnu figúru udržíte dlhodobo a nielen na jednu sezónu. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe