Presunúť na hlavný obsah

Paralelný vzťah, alebo keď sa s partnerom od seba nevedome vzďaľujeme: Dá sa takýto stav ešte zachrániť?

Partnerské vzťahy

Ema bola vo vzťahu, no počas neho už veľmi aktívne randila s iným mužom. Takýto paralelný vzťah, v dnešnej dobe nie je ničím výnimočným. Dá sa to však celé ešte nejako zachrániť?

Paralelný vzťah nie je klasická nevera

Ema a Milo randili spolu päť rokov. Ani jeden z nich nemal tendencie vzťah niekam posúvať. Vyhovovala im vzájomná voľnosť, rešpektovali svoje záujmy a boli si vedomí toho, že ak by nastala zmena, môže to znamenať aj ich obmedzovanie v určitých veciach. Mali skôr dobrodružnejšie povahy, veľa cestovali, teda najmä Ema. Mnohokrát na cesty chodila sama a Milo to toleroval. Aj on rád spoznával nové miesta, no nie až v takom rozsahu ako jeho polovička. 

"Vždy mi hovoril, že som nezastaviteľná. Chcela som všetko vidieť, spoznávať, cestovať. Ako malá som takúto možnosť nemala, rodičia na tom neboli finančne dobre, takže keď sa mi začalo dariť, povedala som si, že peniaze investujem práve do cestovania. Plnila som si skrátka sny a Milo to rešpektoval. Napriek mnohým rozdielom, môžem povedať, že máme pekný vzťah, preto som sama nechápala, čo som dopustila."

Čítajte: Najväčšia výhra mužov, keď im ženy v posteli dovolia urobiť toto: Spravia všetko pre to, aby si to žena užila

Počas cesty do Ríma spoznala Ema v lietadle Eda. Mladého právnika, ktorého otec pochádzal z Talianska, takže tam chodieval naozaj často. Dali sa do reči a poradil jej pár miest, o ktorých vedia len domáci. Na jednom z nich sa bez toho, aby sa dohodli aj stretli. 

"Bola som milo prekvapená, keď som uvidela jeho tvár. Musím sa priznať, že mi veľmi imponoval. Názormi, životným štýlom, humorom. Počas troch týždňov, čo sme boli v Ríme, sme čas trávili len spolu. Normálne sme začali randiť a dali sme sa dokopy. Áno, ani neviem ako odrazu som mala paralelný vzťah. Prešli tri roky a ja v podstate vediem dvojitý život."

Paralelný vzťah nie je klasická nevera, dokonca sa jej vymyká natoľko, že získal vlastný názov. Definuje ho situácia, keď niekto žije súčasne s dvomi partnermi alebo má dve rodiny. Ema v tomto modeli funguje roky, no nedokáže vyhodnotiť, kam sa to celé bude uberať. Otázkou je, čo sa stane, keď niekto z jej mužov príde na to, s kým vlastne žije. 

"Sama nechápem, že to celé ešte neprasklo. Asi to robím dostatočne sofistikovane. Inak si to neviem vysvetliť. No ani jedného z nich nechcem stratiť. Som zvedavá ako sa to celé vyvinie, keďže čakám dieťa, no netuším, kto z nich je otec."

Neprehliadnite: Môj muž mal sexuálnu úchylku, ktorá vyplávala na povrch až po rokoch: Všetko to začalo kolotočom mileniek

Dokázali by ste žiť v takomto vzťahu?

spolu hlasovalo 313 ľudí

Áno
53

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe