Presunúť na hlavný obsah

Destinácie, ktoré budú v roku 2023 absolútnym hitom: Tu si to vychutnáte rovnako vo dvojici ako aj s rodinou, či partiou kamošov

Cestovanie

Hoci sa to nezdá, plánovať si dovolenku s dostatočným predstihom má množstvo benefitov. Pozrite sa spolu s nami, ktoré destinácie budú absolútnym hitom v roku 2023. Tu sa snúbi azúrové more, exkluzivita aj domáca pohostinnosť.

Budete pri mori, v prostredí  ktoré je dokonale vsadené do prírodného rázu krajiny, obklopení pôvodnými stredomorskými rastlinami a borovicami - Hotel Lone, Rovinj

Áno, vieme, letná dovolenková sezóna sa ešte len skončila, no hoci sa to nezdá, je najvyšší čas začať si plánovať oddych na rok 2023. Ono ak si totiž v predstihu niečo rezervujete, dostanete najvyššiu kvalitu za naozaj prijateľnú investíciu. Pozrite sa spolu s nami na miesta, kde si leto užijete naozaj dokonale. Coctail summer 2023 spája v sebe punc výnimočnosti, dizajnu, exkluzivity, ale aj autentickosti a domácej pohostinnosti. 

Stáva sa už akýmsi zvykom, že vrámci letnej sezóny, napreduje popularita európskych metropol. Kým kedysi boli ďaleké destinácie vysnívanou métou, po ktorej túžil každý, doba sa zmenila a s ňou aj preferencie ľudí. Hovorí sa, že Chorvátsko je nový Karibik a zdá sa, že to nie je len fráza. Máme to na skok, dostupnosť je ideálna a navyše si tu skutočne vychutnáte kvalitné päťhviezdičkové hotely s dokonalými službami, ktoré sú nielen dizajnom unikátne

Pokiaľ patríte medzi milovníkov architektúry, detailov a dizajnu samotného, určite zavítajte do mestečka Rovinj. To za posledných 10 rokov diametrálne zmenilo svoj ráz. Stále tu cítiť vplyv architektonickej benátskej kultúry, chorvátsku pohostinnosť, avšak tá sa snúbi s prvkami moderny 21. storočia. Na promenáde, ktorá sa tiahne pozdĺž hlavného mesta, nájdete skutočne výnimočné zákutia. Práve v tejto oblasti sú hotely, ktoré pomyselne odzrkadľujú spomínaný európsky Karibik. 

Napríklad hotel Lone, je prvý chorvátsky člen lifestylovej značky Design Hotels, ktorý ponúka jedinečnú zmes prémiovej krásy, štýlu a nezameniteľného dizajnu. Netradičné architektonické prvky, tvar a celkový vizuál zvonku nabádajú k tomu, aby ho človek preskúmal aj zvnútra.

Nájdete tu 248 priestranných izieb a 20 apartmánov, s výhľadom na more, či na storočný lesopark Golden Cape, ktorý si zachoval svoj ráz, vďaka popredným chorvátskym konceptuálnym dizajnérom a umelcom. Tu si skrátka okamžite uvedomíte, že nastal čas na nové, jedinečné zážitky! 

Toto miesto je ako stvorené na vysnívanú dovolenku. A je jedno, či cestujete vo dvojici, s rodinou, alebo si chcete užiť momenty v kruhu kamošov. Všetky vaše predstavy budú naplnené a to bez akýchkoľvek obmedzení. Outdoorový bazénový komplex, súkromný bar, lounge club, krytý bazén, sauny, relaxačný bazén, vodné postele, či masáže... a mohli by sme veru pokračovať. Tu si príde na svoje každý a čo je najlepšie - za každého počasia.

Vonkajší bazénový komplex s miestami na opaľovanie vyhovie aj tým najnáročnejším. Terasy sú na niekoľkých poschodiach, zapadajú do prírodnej krajiny, borovicového lesa a odrzrkadľujú charakteristickú architektúru hotela. 

Keď vám po plávaní vyhladne, zájdiete do miestnej reštaurácie Oleander, kde nájdete ľahké jedlá, či klasickú pizzu (mimochodom majú aj kids menu, čo sa pre rodičov s deťmi neuveriteľne počíta). Ak by vám len predsa len niečo chýbalo, za gastro zážitkami zájdite do miestnej ázijskej reštaurácie, ktorá skutočne ponúka pôžitkové záležitosti.

No a ak sa ráno zobudíte s výčitkami, posilňovňa má všetko, čo potrebujete na kardio, prípadne kruhový vytrvalostný tréning, jógu alebo strečing. Poteší aj bar pri bazéne s krásnym výhľadom na šíre more, v neposlednom rade aj pódium pod holým nebom, kde sa večer môžete nechať unášať na tónoch živej hudby. Toto všetko sú atribúty, ktoré dané miesto predurčujú byť stvoreným na oddych. 

Len pár krokov od hotela, nájdete pláž Mulini s výhľadom na nedotknutý záliv Lone Bay. A tu už to ten Karibik pripomína naozaj vo veľkom. Táto pláž je dokonalou kombináciou mora a lesa. Súčinnosť funkčnosti, harmónie, elegancie, so zvláštnym dôrazom na umenie dizajnu - skrátka zmes štýlu a dedičstva je to, čo tu môžete objavovať a túto adresu to najlepšie vystihuje.

Teda bez ohľadu na to, či túžite len po oddychu, gastroturistike, najlepších terapeutických masážach, ošetreniach tváre alebo tela s aromatickými istrijskými bylinkami, prípane si len chcete urobiť dni ako nádherný únik z reality, tu si prídete na svoje. Budete pri mori v prostredí , ktoré je citlivo vsadené do prírodného rázu krajiny, obklopení pôvodnými stredomorskými rastlinami a borovicami. Čo viac si priať? 

Kvalitné gastro, dokonalá fauna a flóra, či výnimočné prostredie - Bed & Breakfast Fagiolari, Chianti 

Okrem Chorvátska potešíme aj milovníkov Talianska, konkrétnejšie Toskánska. Áno, táto oblasť tiež naberá kadžým rokom na popularite. Samozrejme zohráva tu úlohu aj dostupnosť, krásne prostredie, ideálne počasie počas letných mesiacov, no v neposlednom rade aj kvalitné služby, nezameniteľná fauna a flóra. 

Keď túžite po absolútnej romantike, toto miesto je pre vás ako stvorené. Leží len 2 km od historického centra mestečka Panzano in Chianti, na konci úzkej vidieckej cestičky medzi olivovníkmi, vinohradmi a lesmi. Toto unikátne a čarovné agroturizmo s vyše 800-ročnou históriou si vás získa na prvý pohľad. 

A vychýrená kuchárka Anna si vás okamžite podmaní svojou energiou a šarmom. Tu sa budete cítiť  rovnako príjemne ako doma, či u blízkyh priateľov, len s pridanou hodnotou - dokonalého, kúzelného prostredia v tradičnom toskánskom štýle, s panoramatickým bazénom obklopeným zeleňou a božským pokojom.

Ak ste skutočnými gurmánmi, určite nevynechajte školu varenia s Annou - a to najlepšie priamo v jej kuchyni. Prezradí vám všetky svoje tajomstvá, starých rodinných receptov, ktoré budete určite praktizovať. Jednoducho malebné, prostredie, dychberúce výhľady, super raňajky a pokoj. To je niečo, čo sa počíta, nemyslíte?A my to odporúčame všetkými desiatimi.

Prečítajte si tiež: Ria žije s mužom vinárom a tromi deťmi rozprávku na slovenskom vidieku: Takto zvláda prácu i veľkú rodinu