Presunúť na hlavný obsah

Znamenie, v ktorom sme sa narodili, určuje náš mentálny vek: Zistite, či ste večným dieťaťom, alebo si zachovávate svoju tvár

Partnerské vzťahy

To, v akom znamení sme sa narodili, prezrádza veľa o našom mentálnom nastavení. Pozrite sa spolu s nami, ako na tom ste a čo to o vás vypovedá.

Mentálny vek je vlastne vekom mentálnej vyspelosti. Viete ako to býva, niekto je celý život večné dieťa, iný zase príliš skoro dospeje. Ako ste na tom vy? Znamenie zverokruhu dokáže toto všetko prezradiť. 

Baran

Barani sú v podstate práve tie večné deti. Ich mentálny vek sa hýbe v rozpätí ako u 1 – 7-ročného dieťaťa. Nechýba im nadšenie, entuziazmus, na svet sa pozerajú stále hravými očami a bývajú veľmi naivní a sebeckí. Takisto ich definuje veľká impulzívnosť, rovnako ako deti. 

Býk

Čo sa týka Býka, ten sa v podstate hýbe niekde medzi 7 - 14. Čiže také väčšie dieťa, či teeneger. Títo ľudia radi objavujú, skúmajú, zároveň sú však veľmi hĺbaví a o veciach premýšľajú častokrát viac ako je potrebné.  

Blíženci

Blíženci sa pohybujú  niekde v okolí  teenegerskeho veku. Teda v rozpätí 14 – 21 rokov. Hľadajú spôsoby ako si budovať nové vzťahy, užívajú si dobrodružstvá a všetko, čo k životu patrí. Radi a často menia štýl a spôsob vyjadrovania, rovnako aj obliekania. Nemajú mnohokrát naozaj dlho definované, čo vlastne chcú. 

Rak

Večne mladí, ambiciózni, túžiaci vytvárať si zázemie. Mentálny vek Rakov je 21 – 28 rokov. Snažia celý život dosiahnuť pocit bezpečia a to ako v kariére aj vo vzťahoch. Sú naozaj lojálni a emocionálni, fungovanie s nimi je vždy na vlne úprimnosti. 

Lev

Levy sa už radia do kategórie dospelých. Mentálny vek majú 28 – 35 rokov. Svoju osobnosť prejavujú vo veľkom vo všetkých smeroch. Sú sebestační, túžiaci po pozornosti, no všetko, čo chcú sa snažia dosiahnuť svojou cestou.

Neprehliadnite: Od prehnanej lásky je len krôčik k závislosti: Moja priateľka ma neustále sledovala, toto neznesie žiadny chlap

Panna

Panny sú v podstate zrelí dospelí. Veľmi skoro, už v detstve sa ich mentálny vek pohybuje okolo 35 – 42 rokov. Naozaj extrémne skoro dospievajú. Sú samostatní, túžia po spravodlivosti a poriadku. To ich ženie dopredu. 

Váhy

Váhy majú mentálny vek v skupine 42-49 rokov. Sú dobrými partnermi, no robí im problém fungovať samostatne. V tandeme im to ide oveľa lepšie. Potrebujú s niekym tvoriť symbiózu, vtedy sa im v živote naozaj aj darí. 

Škorpión

Škorpióni sa hýbu niekde medzi 49 – 52 rokmi. V živote dlhodobo pracujú na tom, aby plne využili svoju silu a vnútorný potenciál. Majú sklony meniť všetko, čo im nevyhovuje, pokiaľ nenachádzajú maximálne šťastie. Vtedy nemajú problém hodiť to, čo budovali za hlavu a začať inde. 

Strelec

Večne optimistickí Strelci sa nachádzajú vo fáze, kedy človek chytá druhý dych, vlastne celý život. Ich mentálny vek je 56 – 63 rokov. Mnohokrát neváhajú opustiť svoj komfort a pohodlie, aby sa stali nezávislými. Ak sa dostanú do stereotypu, vždy odchádzajú. 

Kozorožec

Kozorožci patria k ľuďom, ktorých mentálny vek je 63 – 70 rokov. To je fáza, kedy majú ešte tendencie tvoriť a budovať veci, po ktorých túžili a nevedeli si ich splniť. No a oni sa v tomto móde nachádzajú vlastne celoživotne. 

Vodnár

Vodnári majú mentálny vek okolo 70 – 77 rokov, no neustále nechávajú na povrch vychádzať svoje detské správanie. Ich motívom je vždy dosiahnuť svoj cieľ. Takýto prístup pre nich býva však náročný v stresových situáciach, ktoré často nezvládajú.

Ryby

Ryby vždy dávajú naozaj cenné rady a vedia, čo človeka posunie vpred. Ich mentálny vek je 77 – 84 rokov. Preto zvyčajne dobre vedia, čo je skutočne podstatné a pochopia to naozaj skoro. 

Mohlo by vás zaujímať: Priateľka sa snažila takto sabotovať môj vzťah: Nezniesla, že som bola v ňom šťastná a mala ešte jeden dôvod