Presunúť na hlavný obsah

Mala hrať v raňajkách u Tiffanyho, jej život menili muži: Čo všetko ste o ikonickej Marilyn Monroe netušili?

Zahraničné celebrity

Táto žena v určitom zmysle prepisovala históriu. Muži ju milovali a ona ich takisto. Kdekoľvek sa objavila pútala pozornosť a nebolo to len kvôli výzoru. Marilyn Monroe-zbožňovaná aj nenávidená!

Ťažko by sme našli niekoho, kto by nevedel, že Marilyn Monroe sa narodila ako Norma Jeane Mortensonová. No v showbiznisovom svete je samozrejme oveľa známejšie jej umelecké meno. Z Marilyn sa napokon stala jedna z najznámejších herečiek v dejinách Hollywoodu. Niektoré veci ste o tejto kráske zrejme netušili.

Mala hrať Holly Golightly vo filme Raňajky u Tiffanyho

Raňajky u Tiffanyho sú možno najikonickejším filmom Audrey Hepburn, no pôvodne bola  táto úloha napísaná pre Marilyn Monroe. Bola prvou voľbou Trumana Capoteho.

Prečítajte siNeverila, že to niekam dotiahne, napokon sa stala idol 90. rokov: Skutočne sebavedomá sa Claudia Schiffer cítila až v 50-tke

Marilyn úlohu nevzdala, pretože jej to poradkyňa Paula Strasberg neodporučila. Capote bol údajne veľmi sklamaný a dlho bojoval s tým, že vo filme nemá práve ju. 

Jej šaty sa vydražili za 1,26 milióna dolárov

Transparentné, krištáľom pokryté šaty, ktoré mala na sebe, keď spievala  Happy Birthday Johnovi F. Kennedymu v roku 1962, boli také tesné, že ich došívali priamo na nej. V aukcii sa v roku 1999 predali za 1,26 milióna dolárov, čím definovali rekordnú cenu za jeden kus oblečenia. Keď už hovoríme o aukciách, množstvo celebrít si vydražilo predmety po Marilyn.

Mariah Carey si kúpila herečkino biele detské krídlo, ktoré pôvodne patrilo matke Marilyn za 662 500 dolárov v roku 1999. Tommy Hilfiger si zase zaobstaral modré džínsy, ktoré mala na sebe vo filme River of No Return za 37 000 dolárov. 

"Skvele sedeli, mali skvelú patinu, skvelú látku a nosila ich pri natáčaní skvelého filmu."

Návrhár tiež vydražil pár kovbojských kozačiek za 75 000 dolárov, ktoré mala na sebe v The Misfits a daroval ich Demi Moore.

Nikdy sa so zakladateľom Playboya nestretla

Hoci sa ikonická kráska objavila v úplne prvom vydaní Playboya ešte v 1953, zakladateľ časopisu ju nikdy nestretol.

"Realita je taká, že som ju nikdy nestretol. Raz som s ňou telefonoval, ale nikdy som ju nestretol. Bola preč, kým som prišiel," povedal raz Hugh Hefner. 

V roku 1992 Hefner kúpil kryptu vedľa Marilyn za 75 000 dolárov. 

"Budem uložený v trezore vedľa nej. Má v sebe zavŕšenie. Zvyšok svojej večnosti strávim s Marilyn."

Muži menili smerovanie jej života od teenegerskeho veku

Stala sa sexsymbolom a milovali ju muži, niektorí hovoria, že aj ženy (zrejme strávila noc s Joan Crawford). Mala troch manželov, skutočne vraj milovala len prvého. 19. júna 1942, keď mala šestnásť sa vydala za svojho suseda Jamesa Doughertyho, policajta z Los Angeles.

Daddy ako ho prezývala, však vstúpil do námorníctva. Dievča sa opäť cítilo opustené a manželstvo sa skončilo rozvodom v septembri 1946. Marilynin prvý manžel sa o mnoho rokov neskôr priznal, že nikdy neprestal sledovať kariéru herečky. Po ňom mala ďalších dvoch mužov, eskádu milencov a romániky s dvoma bratmi Kennedyovcami.

"Marilyn Monroe mala sex napísaný v tvári," povedal raz Alfred Hitchcock.

Novinár Christopher Andersen vo svojej šokujúcej knihe tvrdí, že Marilyn Monroe volala do Bieleho domu, aby oznámila Jackie Kennedy, že po nej prevezme rolu prvej dámy po boku JFK.

Prečítajte siPo Golden Globes sa stala terčom bodyshamingu: Selena Gomez si z nenávistných názorov ťažkú hlavu nerobí

Bol toto snáď dôvod jej predčasnej smrti? Teorií okolo jej náhleho odchodu bolo mnoho. Pravdu však vedia zrejme len vyvolení. Jedno však zostáva isté, bola ženou, ktorá sa zapísala do histórie. 

- Najčítanejšie -