Presunúť na hlavný obsah

Sexuálna minulosť ovplyvňuje naše šťastie v manželstve: Zistite, ako na tom ste

Partnerské vzťahy

Vedeli ste, že počet sexuálnych partnerov v našom živote ovplyvňuje šťastie v manželstve? S touto teóriou najnovšie prišli vedci. Zistite spolu s nami, čo predikuje pre vás a vašu polovičku.

Počet sexuálnych partnerov v minulosti ovplyvňuje to, či nájdeme šťastie v manželskom zväzku

Azda každý z nás túži po harmonickom vzťahu, plnom pochopenia, lásky a šťastia. Keď si hovoríme sladké "ÁNO", vždy veríme v happyend. Zámýšľali ste sa však niekedy nad tým, čo má skutočne na mieru nášho šťastia, v manželskom zväzku vplyv?

Mohlo by vás zaujímať: Po rokoch som sa dozvedela pravdu o svojom manželstve: Môj manžel nikdy nebol môj manžel

Najnovšie prišli vedci so zaujímavými zisteniami. Počet našich sexuálnych partnerov v minulosti, vraj v značnej miere ovplyvňuje práve to, či nájdeme vytúžené šťastie v manželskom zväzku. Tak čo myslíte, sú v manželstve spokojnejší tí, ktorí si v mladosti užívali alebo tí, ktorí boli skôr konzervatívnejší v otázkach intimity

Odborncí prišli na to, že ľudia, ktorých manželia boli ich jedinými sexuálnymi partnermi, mali šťastnejšie manželstvá ako tí, ktorí predtým mali sex s viacerými ľuďmi. Muži aj ženy, ktorí spali len s jednou osobou hodnotili v rozsiahlom výskume svoje manželstvá ako veľmi šťastné. 

"71 % mužov, ktorí mali len jednu sexuálnu partnerku, označilo svoje manželstvo za veľmi šťastné spolu so 64 % žien. Manželské šťastie sa mierne znížilo u mužov aj žien, keď sa zvýšil počet ich sexuálnych partnerov. Ženy, ktoré mali šesť až desať sexuálnych partnerov, mali najmenšiu pravdepodobnosť – na úrovni 52 % – hodnotiť svoje manželstvo ako veľmi šťastné," prezrádza sociológ Nicholas Wolfinger z Utahskej univerzity.

Zaujímavosťou však rozhodne je, že nebol štatisticky významný rozdiel v manželskom šťastí medzi počtom žien s 11-20 sexuálnymi partnermi a žien s dvoma partnermi.

Čítajte tiež: Bol lámač ženských sŕdc, no život s ním nie je výhra: To, čo odo mňa chce môj muž v sexe, je aj na mňa veľa

Na záver však malá rada od nás. Každý z nás je iný, pokiaľ ide o sex a manželstvo. Takže vždy robte to, v čom sa cítite sami najlepšie – a nestarajte sa o iných. To je rovnica, ktorá funguje vždy a za každých okolností, nemyslíte?

Myslíte si, že počet sexuálnych partnerov v minulosti má vplyv na naše šťastie v manželstve?

spolu hlasovalo 403 ľudí

Áno
184
Nie
219