Presunúť na hlavný obsah

5 cvikov, ktoré by mala robiť každá žena po 30-tke: Zostavu zvládnete ešte pred raňajkami

Chudnutie a diéty

Táto zostava je nielen jednoduchá, ale robí aj malé zázraky na počkanie. Pozrite sa spolu s nami na kombináciu cvikov, ktorú by ste najmä po tridsiatke, rozhodne mali implementovať do svojej daily rutiny. Vytvaruje telo a dodá energiu.

Krajšie bruško, zadok a pevnejšie stehná na počkanie

Najmä po tridsiatke je dôležité zacieliť sa už na konkrétne partie tela, ktoré by vás neskôr mohli potrápiť. Odhaľte výhody ranného tréningu a dostaňte svoje telo do formy pomocou jednoduchej zostavy, ktorá naozaj funguje. 

Čítajte tiež: Nafúknuté brucho rieši skoro každý druhý: Za balónovým bruchom sú najčastejšie tieto zlé stravovacie návyky

Samotné ranné cvičenie má veľa výhod. Je to spôsob, ako naštartovať svoj deň, zlepšiť metabolizmus, zvýšiť hladinu energie a precítiť endorfíny, ktoré navodia šťastnú náladu a tá vám pretrvá po zvyšok dňa. Táto zostavička je relatívne rýchla, no postará sa o krajšie bruško, zadok, pevnejšie stehná, pomôže panve a ak jej budete dlhodobo verná, dokáže eliminovať celulitídu, čo sa tiež počíta.

Práve s vekom sa totiž jej stav zhoršuje najmä preto, že okrem stravy zabúdame venovať pozornosť aj cieleným cvikom. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete cvičiť ešte pred raňajkami. Už po štyroch týždňoch by ste na sebe mali pozorovať výraznejšie zmeny a celkovo sa vám zmení štruktúra tela. 

Rutinu začnite jemným 5 - minútovým kardiom. Ideálne je dať si kombináciu rýchlej chôdze a šprintu, ktorú striedate po minútach. Čiže minúta rýchla chôdza, minúta šprint. A následne prejdete k samotnej zostave cvikov.

1. Plank: 3 série po 30 sekundách

Zaujmite polohu podobnú kliku s váhou tela na predlaktiach, lakťoch a prstoch. Celé telo by malo byť v jednej línii a chrbát by mal byť úplne rovný, ani nie klenutý, ani nie zaoblený.

2. Push-up: 3 série po 12 opakovaní

Ľahnite si na zem tvárou nadol a položte ruky od seba, pričom zdvihnite trup nahor na dĺžku ramien. Spúšťajte smerom nadol, kým sa váš hrudník pri nádychu takmer nedotkne podlahy. Vydýchnite a stlačte hornú časť tela späť do východiskovej polohy.

3. Variácie sed-ľahov: 3 série po 15 opakovaní

Pre klasický sed-ľah majte kolená pokrčené a chodidlá položte na zem. Ruky dajte za hlavu. Jemne napnite brušné svaly pritiahnutím pupka k chrbtici. Päty majte na zemi a prsty na nohách pritláčajte k zemi. Najprv pomaly a jemne zdvihnite hlavu a potom lopatky.

Vytiahnite sa z podlahy do 90-stupňového uhla. Držte pozíciu na sekundu. Postupne robte variácie cviku dotýkajúceho sa opačného kolena s narovnanými rukami.

4. Drep: 3 série po 12 opakovaní

Postavte sa s nohami na šírku ramien. Môžete si dať ruky za hlavu. Toto bude vaša východisková pozícia. Začnite pohyb pokrčením kolien a bokov a akoby si sadnite dozadu s bokmi. Pokračujte až do plnej hĺbky, ako môžete. Počas drepu držte hlavu a hrudník hore a kolená vytlačte von.

5. Výpady: 3 série po 12 opakovaní

Postavte sa nohami na šírku ramien a rukami v bok. Vykročte jednou nohou vpred, pokrčte kolená, aby ste spustili boky. Klesajte, kým sa vaše zadné koleno takmer nedotkne zeme. Váš postoj by mal zostať vzpriamený a vaše predné koleno by malo zostať nad prednou nohou.

Neprehliadnite: Toto s vaším telom dokáže urobiť 100 drepov denne počas jedného mesiaca: Nielen krajší zadok, ale oveľa viac

Prejdite pätou vedúcej nohy a vytiahnite obe kolená, aby ste sa zdvihli späť. Vykročte vpred zadnou nohou, pričom výpad opakujte na opačnú nohu.

- Najčítanejšie -