Presunúť na hlavný obsah

Green detox ako cesta k perfektnej figúre: Stačia vám 4 dni a dokážete zmeniť svoje vnútorné hodiny

Chudnutie a diéty

Tento detoxikačný plán sľubuje, že vaše telo dokáže nastaviť na správny režim už počas 4 dní. Áno, bude to chcieť trochu odriekania, no verte, že výsledky budú stáť za to!

Zredukujete prebytočný tuk vyplavením toxínov a pripravíte telu správne prostredie na chudnutie

Tento detoxikačný plán sa považuje za jeden z najúčinnejších. To, čo ho robí jedinečným je zelenina bohatá na chlorofyl. Počas zeleného detoxu budete počas dňa konzumovať najmä tmavú listovú zeleninu ako špenát, mangold a zeler avšak spolu s alkalizačnými rastlinami ako citrón, zázvor a uhorka.

Mohlo by vás zaujímať: Tekutý chlorofyl z pohľadu odborníka na výživu: Od zvýšenia energie po detoxikáciu tela, je to však bezpečné?

To vytvára dokonalú symbiózu na očistu tela a jeho lepšie fungovanie. Počas štyroch dní, budete piť len zelené detoxikačné nápoje, ktoré vám v naozaj krátkom čase, pomôžu zvýšiť obsah kyslíka v krvi a alkalizovať telo.

Tým, že nebudete prijímať žiadnu tuhú stravu, váš tráviaci systém si úplne oddýchne. A nakoľko nebude samotný organizmus zaťažený práve trávením, svoju energiu využije na opravu, obnovu a elimináciu škodlivých látok v tele. Zredukujete prebytočný tuk vyplavením toxínov a pripravíte telu správne prostredie na chudnutie. Celkovo sa dostanete do rovnováhy.

Odborníci však odporúčaju už pred začatím detoxu zaviesť do jedálnička ľahšie jedlá. Doprajte si ryby, čerstvú zeleninu, ovocie, ryžu. Pomaličky skúste znižovať svoj denný kalorický príjem. Predídete tak tomu, že by telo zostalo v šoku. 

4 dňový zelený detox:

1. deň

Raňajky: Šťava z pšeničnej trávy, riasa Spirulina a žihľava
Obed: Smoothie z mangoldu, špenátu, zeleru s citrónom a zázvorom
Večera: Smoothie z brokolice, špenátu, štavy z citróna a petržleň

2. deň

Raňajky: Smoothie z jačmennej trávy, žihľavy špenátu a zázvoru
Obed: Smoothie z brokolice, špenátu, štavy z citróna spolu s morskými riasami
Večera: Smoothie z kiwi, žihľavy, citróna a zázvoru

3. deň

Raňajky: Šťava z pšeničnej trávy, riasa Spirulina a žihľava
Obed: Smoothie z mangoldu, kučeravého kelu, špenátu, uhorky a citróna
Večera: Smoothie z brokolice, špenátu, štavy z citróna 

4. deň

Raňajky: Smoothie z jačmennej trávy, žihľavy špenátu a zázvoru
Obed: Smoothie z mangoldu, citróna, špenátu
Večera: Smoothie z kiwi, žihľavy, citróna

Po detoxe opäť začnite s tuhou stravou pozvoľna, najskôr pridajte polievky, potom ľahké jedlá. Uvidíte, že sa budete cítiť naozaj skvele a vaše telo sa vám poďakuje.

Čítajte tiež: Nachádza sa vo vašom jedálničku aj týchto 5 potravín? Tieto pomáhajú znižovať hladinu cukru v krvi a udržiavať rovnováhu

- Najčítanejšie -