Presunúť na hlavný obsah

Toto s vaším telom dokáže urobiť 100 drepov denne počas jedného mesiaca: Nielen krajší zadok, ale oveľa viac

Chudnutie a diéty

Ak hľadáte jednoduchú, no efektívnu fitness rutinu, ktorá vám zaberie málo času, máme pre vás skvelý tip. Skúste robiť 100 drepov denne. Už po mesiaci uvidíte na svojom tele výsledky.

Ide o najlepší cvik na nohy, zadok a z dlhodobého hľadiska pri ňom krásne vytvarujete aj brucho

Robiť 100 drepov, každý deň počas jedného mesiaca sa stalo mimoriadne obľúbenou výzvou medzi ženami začínajúcimi s cvičením, nakoľko už po pár týždňoch, vidieť viac ako pôsobivé výsledky. Zároveň ide o najlepší cvik na nohy, zadok a z dlhodobého hľadiska pri ňom krásne vytvarujete aj brucho.

Neprehliadnite: 4 cviky, s ktorými si zmenšíte obvod brucha: Takto vám to zmení postavu, keď sa zbavíte tukov

Ľahko sa učí, zvládne ho ktokoľvek, nevyžaduje žiadne vybavenie a dá sa robiť naozaj všade. Jediné, čo v úvode potrebujete, ste vy. Vôbec nemusíte začínať s činkami, či kettlebellmi, práca s vlastnou váhou je v tomto prípade ideálna. 

Obyčajné drepy vám pomôžu vybudovať svaly, silu, no aj zlepšiť vaše ďalšie športové výkony. Navyše po štyroch týždňoch vás určite poteší aj zníženie telesného tuku.

Každý deň teda urobíte 100 drepov s vlastnou hmotnosťou, počas 30. po sebe nasledujúcich dní. Nemáte ani jeden deň pauzy. Na to nezabúdajte. Čas, kedy sa takejto aktivite venujete je len na vás.  

Neexistuje žiadne prísne pravidlo, kedy drepy dokončiť. Pokiaľ počas dňa dokončíte 100 opakovaní, splnili ste cieľ výzvy. Pokiaľ ide o schémy opakovania, 100 drepov možno vykonať buď neprerušovane, alebo rozdeliť na série a opakovania. 

Príklady toho, ako môžete dokončiť drepy počas jedného dňa:

  • 100 neprerušených drepov počas rannej rutiny
  • 5x20 drepov počas popoludňajšieho tréningu
  • 50 drepov pred obedom a 50 drepov pred večerou
  • 15 drepov každú hodinu počas celého pracovného dňa

Výhody takéhoto mesačného tréningového plánu nie sú len výlučne fyzické. Popri zvyčajných benefitoch pravidelného cvičenia pre naše duševné zdravie, pridáva do fitness rutiny aj štruktúru a poskytuje hmatateľný cieľ, ktorý vás motivuje k tomu, aby ste sa opäť začali sa hýbať. 

Čítajte tiež: Extra silný spaľovač tuku: Na tento prírodný koktejl nedajú dopustiť aj svetové topmodelky, stačia vám 3 ingrediencie

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe