Presunúť na hlavný obsah

38 rokov si prenajímala apartmán v hoteli, pri zaspávaní nikdy nemohla byť sama: Čo ste o Coco Chanel (ne)tušili?

Zahraničné celebrity

Jej ranné detstvo je dodnes zahalené rúškom tajomstva. Všetky spomienky na neho sa snažila spáliť. Čo všetko poznačilo život ikonickej Gabrielle Chanel?

Celý život vlastne čakala na prijatie

Gabrielle Coco Chanel bola ženou, ktorá zmenila dejiny módy. Napriek tomu, že jej meno sa stalo synonymom luxusu, nadčasovosti a high fashion, rozhodne sa v tomto duchu neniesol celý jej život. Ona sama investovala nemalé peniaze, aby sa o jej pôvode, narodení ľudia dozvedeli čo najmenej. Verila, že sa na túto éru jej bytia určite zabudne. Naozaj sa jej podarilo veľkú časť zo svojho detstva vymazať, čiže verejnosť sa už ťažko dopátra k jej spomienkam. Prvú fotku evidujeme, až keď bola dospelá. 

"Moje prvé roky života. Z tých slov... mi naskakuje husia koža. Nikto nezažil v detstve tak málo nehy. Veľmi skoro som pochopila, že život je vážna vec."

Keď bola malá, nikto ju nechcel vychovávať, lebo bola na tú dobu príliš neposlušná a iná. Cítila sa veľmi skoro opustená a sama, čo rozhodne ovplyvnilo jej pohľad na svet ako taký. Musela rýchlo dospieť, skôr ako by deti mali. 

Prečítajte si: Mean girl Lindsay Lohan obrátila svoj život o 180 stupňov: Kedysi škandalózna herečka, dnes vzorná manželka a budúca mama

Napriek tomu, že sa z malého dievčatka, ktoré vychovávali mníšky v kláštore stala najúspešnejšou ženou svojej doby, bola vo vnútri mimoriadne citlivá, plachá a jemná. Celý život vlastne čakala na prijatie.

V 11. jej zomrela mama a vtedy ju otec odviezol do kláštora Aubazine. Sama však vedela, že kláštor bol pre ňu záchranou a ochranou pred neprijatím rodiny a aj vlastného otca. Pod tým ufrflaným a prísnym výrazom v tvári sa skrývala zranená duša malého dievčatka. 

Jej emocionálny život ani v dospelosti nebol prechádzka ružovou záhradou. Je pravda, že vždy mala po svojom boku nejakého vplyvného muža, no jej najväčšie lásky buď zomreli alebo si ju kvôli jej nízkemu pôvodu nemohli zobrať za manželku. 

38 rokov si prenajímala apartmán 202 v hoteli Ritz a pri zaspávaní nikdy nemohla byť sama. Možno to pramenilo z jej detsva, kedy najskôr spávala v izbe so sestrami a neskôr v kláštore s dievčatami. Pre samotou ako takou mala veľký strach. V živote sa držala jedného hesla. 

"Aby bol človek nenahraditeľný, musí byť vždy iný.“

Prečítajte si: Kráska s modrou krvou si vzala muža "drsniaka": Príbeh lásky kráľovninej vnučky a Mika Tindalla odštartoval v pube

- Najčítanejšie -