Presunúť na hlavný obsah

Savoir-vivre v spálni: Zariaďte si spálňu ako z tradičnej vily v Provensálsku

Bývanie

Ak patríte medzi romantické duše a chcete zo svojej spálne vykúzliť oázu pokoja s nádychom Provensálska vieme ako na to. Stačí vám pár prvkov, vďaka ktorým to dosiahnete.

Chic Francúzsko v spálni

Predstavte si južné Francúzsko, vôňu levandule a olivovníkov. Ak si chcete aj doma navodiť takúto atmosféru, skúste sa vyhrať so spálňou. Základom je posteľná bielizeň s farebným gradientom a prírodné materiály.

Inšpirujte sa: Farba steny v spálni ovplyvňuje kvalitu vášho spánku: Viete, ktorá je najideálnejšia a čomu sa vyvarovať?

Nešetrite vankúšikmi v jemných pastelových farbách a vôbec sa nebojte ružovej. Aj tá dokáže pôsobiť decentne a jemne. 

Práve jej odtiene krásne kontrastujú s neutrálnou sivou alebo béžovou. Napríklad aj tóny sýto fialovej, pri nej vytvoria príjemný a glam efekt.

Vedľa postele si môžete vytvoriť aj takýto čarovný, no chic kútik s kvetmi a knihami. Viete si tu dopriať šálku rannej kávy, či večerný čaj. Celkovo to priestor veľmi pekne zútulní. 

Čo sa týka doplnkov vyhrajte sa so zlatou. Rôzne dózičky, vázičky, či sviečky urobia naozaj veľa. Pokojne ich nechajte len voľne pri posteli. Pôsobí to uvoľneným dojmom a miestnosti to dodá pekný štýl

Neprehliadnite: Veci s negatívnou energiou, ktoré by ste doma nemali mať: Prečo sú podľa feng shui magnetom na nešťastie?

- Najčítanejšie -