Presunúť na hlavný obsah

Bývalej manželke som nestačil, opustila ma kvôli inému: Keď som ju konečne pustil z hlavy, po rokoch sa vrátila

Sex a vzťahy

Kristián vždy vedel, že má svojom boku krásnu ženu a že si vybrala práve jeho bola pre neho skutočne pocta. Po pár rokoch v manželskom zväzku sa však jeho žena Daniela rozhodla, že jej jej manžel nestačí. Vraj chce od života viac. Odišla, no napokon sa vrátila, aby mu povedala toto.

Nebolo to zo dňa na deň, keď prišla s tým, že odchádza 

Kristián vlastne nikdy neprišiel na to, prečo si Daniela vybrala spomedzi všetkých svojich nápadníkov práve jeho. No nemal ani potrebu to rozpytvávať. Jednoducho si to užíval a bol by ju na rukách nosil. Ku šťastiu v manželskom zväzku mu chýbalo už len spoločné dieťa. Daniela však ešte chcela počkať, vraj sa cíti na dieťa ešte nepripravená: „Nakoniec sa ukázalo, že nebola pripravená na život so mnou. Nebolo to zo dňa na deň. Už dlhšie som cítil, že je ku mne akási chladná. Odmietala ma v posteli, stále sa chcela so mnou hádať. Stále viac času trávila s priateľkami po vonku, aj cez víkendy, ktoré som chcel ako manžel tráviť s ňou. Nakoniec prišla a povedala, že niekoho spoznala, píše si s ním už dlhšie a že za ním odchádza do zahraničia. Vraj si myslela, že ma miluje a že život so mnou jej stačí, ale mýlila sa. Chce viac, oveľa viac,“ priznáva hneď na úvod príbehu dôvod odchodu svojej manželky náš známy Kristián. 

Mohlo by vás zaujímať: Chcela som dieťa so ženatým mužom: Nakoniec manželku opustil a ja som mala dieťa aj jeho, ale nie tak celkom

Nechal som ju odísť, ale neobviňoval som seba 

Kristián nemal ani potrebu presviedčať ju, že problémy vyriešia. Vraj videl, že je rozhodnutá a nech by bol urobil čokoľvek, nebola by ostala. Nakoniec odišla, vrátila sa len kvôli rozvodu, ktorý bez detí a nejakého väčšieho spoločného majetku nebol až taký problém: „Po pár mesiacoch som sa dozvedel, že sa znova vydala niekde v zahraničí, asi za toho muža, kvôli ktorému ma opustila. Bol som na dne, ale neobviňoval som seba. Mal som natoľko hrdosti, že viem, že som robil pre ňu prvé a posledné. Nakoniec som si uvedomil, že sme sa k sebe vlastne nikdy nehodili,“ rozpráva ďalšie podrobnosti zo svojho života Kristián. 

Čítajte tiež: Z bývalej manželky môjho manžela sa stala moja kamarátka: Postráda to logiku, ale stalo sa to takto

Ani si nepamätám, kedy ma o niečo tak prosila 

Kristián sa rozhodol zamestnať sa prácou naplno, čo sa mu aj vyplatilo, pretože ho povýšili. Darilo sa mu, ale na poli vzťahov ostával slobodný. Bál sa znova po Daniele riskovať a nejakej žene dať celé svoje srdce: „Keď už som sa ako tak dostal z toho najhoršieho a vyplnil si život prácou, koníčkami, rodinou či priateľmi, zaklopala na dvere kedysi nášho bytu práve Daniela. Na prvý pohľad som ju skoro nespoznal. Jej výzor, držanie tela, pohľad očí, všetko bolo na nej akési iné. Predtým sa niesla ako pávica, aj to sa mi na nej páčilo, priznávam. Ale dnes som pred sebou videl zronenú ženu, dokonca až zostarnutú. Napriek tomu, že som nemal dôvod pustiť ju dnu, urobil som tak, po tom, čo prosila. Vlastne si ani nepamätám, kedy ma o niečo tak úprimne prosila,“ pokračuje v rozprávaní prekvapený Kristián. 

Neprehliadnite: Až po rozvode som zistil, aký kvietok bola moja bývalá: Zabudol by som na všetko, ale túto jednu vec jej nikdy neodpustím

Nemohol som inak, odišla tak ako prišla 

Daniela sa ospravedlnila za to, ako sa k nemu posledné mesiace ich manželstva správala. Za to, ako odišla, čo mu povedala. Vraj to dnes všetko ľutuje a po skúsenostiach, ktoré mala s druhým manželom vie, aký poklad mala v prvom manželovi: „Čo som jej mal na to povedať? Vtedy som jej nestačil, dnes sa chcela vrátiť. Plakala a prosila, až mi to bolo nepríjemné ju takto vidieť. Urobil som však, čo som musel. Poďakoval jej za tieto slová, kvôli ktorým ma znova vyhľadala, odpustil som jej už dávno, no tým to skončilo. Hoci sa zdalo, že je z nej celkom iná žena, nedokázal by som jej už viac veriť. Odchádzala tak ako prišla, zronená, ale nemohol som inak,“ dodáva na záver svojho príbehu dnes ešte stále slobodný, ale so životom spokojný Kristián. 

- Najčítanejšie -