Presunúť na hlavný obsah

3 najrýchlejšie spôsoby ako potlačiť celulitídu: Hladké stehná odzadu, vďaka ktorým môžete nosiť krátke šaty

Krása

Každá žena má celulitídu. V lete ju však vnímame o čosi citlivejšie a preto sme pre vás pripravili tri odporúčania, ako ju čo najrýchlejšie potlačiť a sebavedome nosiť šaty.

Dobrou správou je, že sa to netýka len vás, ale takmer každej ženy. Je to prirodzené a môžeme povedať, že vekom ju až tak nebudete riešiť ako v mladosti. Reč je o celulitíde, ktorá nás v lete trápi o čosi viac. Vhodná starostlivosť je na mieste, ak však hľadáte rýchlejší spôsob, ako ju potlačiť, existujú triky, ako to ovplyvniť. 

Čítajte tiež: Vitamín večnej mladosti, ktorý naša pleť potrebuje: Ak chcete bojovať so známkami starnutia, musíte to urobiť včas

Hydratácia pokožky

Hydratácia, hydratácia, hydratácia. Toľko omieľané slovo, ale stále najviac účinné. Suchá pokožka po zime, o ktorú sa žena nestará dôkladne, spôsobuje mdlý vzhľad, ale je tiež náchylnejšia na popraskanie či zviditeľnenie pomarančovej kože v podobe hrboľčekov a jamiek. Hydratačné krémy, pitný režim a celkovo vlhkosť prispievajú k pružnejšej a vypnutejšej pleti. Rovnako ako vlažná až studená sprcha.
Spomedzi kozmetických prípravkov sa zamerajte na tie, ktoré obsahujú koenzým Q10, silný antioxidant, ktorý chráni kožné bunky pred ich poškodením. 

Beauty procedúry

Lipomasáž či maderoterapia. Skvelé procedúry na formovanie a spevňovanie tela. Ešte lepší účinok dosiahnete v kombinácii s kozmetikou, ktorú používajú kliniky či salóny. Kozmetické prípravky, ktoré majú silné účinky, získate po konzultácii s odborníčkami v salóne. Napríklad retinol pomáha zlepšiť premenu kožných buniek, zvyšuje produkciu kolagénu a dokonca zhrubne epidermis pokožky, čo môže časom pomôcť zlepšiť vzhľad pokožky. Opatrne však s ním, mnoho žien stále nevie, ako ho správne používať a môže to byť pre vašu pokožku následne nebezpečné. Treba ich používať s telovými „zvhlčovačmi“ alebo mliekom. 

Neprehliadnite: Najčastejšia chyba, ktorú väčšina žien robí pri výbere make-upu: Vizážistky odporúčajú zmeniť to, inak starnete

Falošné opálenie

To, čo bolo kedysi faux pas je dnes jednou z najpoužívanejších domácich procedúr. Absolvovať ich môžete aj v salóne pod dohľadom profesionálov za účinkov najnovších procedúr. Umelé opálenie v podobe samoopaľovacích krémov používa viac žien, ako by ste si mysleli. Dnes sú totiž tieto prípravky na veľmi vysokej úrovni a nezanechávajú fľaky ako tomu bolo kedysi. Výhodou samoopaľovacích krémov je, že nemusíte čakať na slnečné dni a môžete sa na ne pripraviť v predstihu, ako aj to, že vaša pokožka je rozžiarená, rovnomerná a pôsobí opticky štíhlejšie a vyhladenejšie. 

- Najčítanejšie -