Presunúť na hlavný obsah

Ženy, ktoré nás učia sebaláske: Ashley Graham, či Vivian Hoorn emocionálne kvôli postave trpeli, dnes sú na výslní

Zahraničné celebrity

Aj napriek tomu, že nemajú miery 90-60-90 svoje telo milujú. Nedostatky sa naučili prijať a ukazujú svoje prednosti. Tieto ženy nás inšpirujú k sebaláske vo veľkom.

Som šťastná, že si ženy čoraz viac uvedomujú, že každé telo je krásne

Ich telo nezodpovedá ideálu, ktoré prezentujú médiá. Nemajú miery 90-60-90, no snažia sa ženám dokázať, že toto nemá byť v živote pre ne priorita. Aj napriek tomu, že si prešli posmeškami, šikanou a v teenegerskom veku veľa počúvali o svojej nedokonalosti, naučili sa vstať, postaviť a ísť ďalej. Áno, neobišla ich frustrácia ani stres, no keď prijali samy seba, začali pozorovať, že ich inak vníma aj okolie. Ashley Graham a Vivian Hoorn sú plus size modelky, ktoré sa stali veľkou motiváciou v oblasti sebalásky pre všetky ženy. 

"Pre každú ženu, ktorá o sebe pochybuje kvôli postave mám jeden odkaz: Najlepšie, čo môžeme urobiť je milovať sa. Choďte do obchodu, kúpte si veci svojej reálnej veľkosti a oslávte to sladkosťou. Naučte sa mať rady svoje telo a ono vám to vráti," napísala na svojej sociálnej sieti.

Prečítajte siNeverila, že to niekam dotiahne, napokon sa stala idol 90. rokov: Skutočne sebavedomá sa Claudia Schiffer cítila až v 50-tke

"Som však šťastná, že si ženy čoraz viac uvedomujú, že každé telo je krásne a aj  svet mení v tomto svoj pohľad, hoci viem, že to je ešte dlhá cesta, ak to máme vnímať komplexne."

Ashley sa dokonca objavila aj na titulke magazínu Vogue. Neustále na sebe aj popri deťoch pracuje, cvičí, zdravo sa stravuje, dopraje si masáže, pričom tvrdí, že telo musíme aj rozmaznávať. 

Spoločnosť sa nám vždy bude snažiť povedať, ako vyzerá krása. Je na nás, aby sme prevzali kontrolu a prijali svoje telo a pokožku, akú máme, pretože všetci sme krásni bez ohľadu na to, čo hovorí spoločenský tlak. Pokiaľ sa cítite krásna vo svojej vlastnej koži, nezáleží na tom, čo povie niekto iný," prezradila pre magazín People.

Prečítajte siPo Golden Globes sa stala terčom bodyshamingu: Selena Gomez si z nenávistných názorov ťažkú hlavu nerobí

 

- Najčítanejšie -