Presunúť na hlavný obsah

Myslela som si, že si s ním urobím dieťa a on sa zmení: Takto kruto som sa zmýlila

Sex a vzťahy

Lena bola zamilovaná do muža, ktorý bol oddaný svojej práci. Hoci vedela, že ju berie predovšetkým ako rozptýlenie od svojich pracovných povinností, časom nadobudla pocit, že ak by si s ním urobila dieťa, zmenil by sa kvôli nim. Stalo sa, ale opak bol trpkou pravdou.

Ružové okuliare ma prinútili veriť, že jeho priority sa zmenia 

Naša známa Lena bola priam prototypom ženy, ktorá chcela byť zamilovaná celý život. Bola nevyliečiteľná romantička a na to aj doplatila. Roky bola zamilovaná do muža, ktorý nebol na dlhodobé záväzky. Hoci bol k nej nežný, pozorný, ale aj vášnivý vo chvíľach, keď boli spolu, inak o ňu vraj ani nezakopol: „Toto všetko som vedela a to je na tom najsmutnejšie. Moje ružové okuliare ma prinútili uveriť, že jeho city a priority sa zmenia, ak by som s ním mala dieťa. Tak som to urobila. Jednoducho som využila možnosť, keď si nedával pozor a vyšlo to na prvýkrát. Ostala som tehotná a celá natešená som mu to aj oznámila,“ prezrádza na úvod svojho príbehu Lena. 

Mohlo by vás zaujímať: Chcela som dieťa so ženatým mužom: Nakoniec manželku opustil a ja som mala dieťa aj jeho, ale nie tak celkom

Vraj, aby sme sa stali rodinou, ale tou sme nikdy neboli 

Leonard, jej priateľ v utajení, ako si ho doberala, však nezareagoval tak, ako by si predstavovala. Vraj dieťa v jeho plánoch nikdy nebolo. Lena sa však nemusela doprosovať, aby o nich stál. Jedno mu nemôže uprieť ani po rokoch: „Zachoval sa ako chlap. Hoci mi to povedal na rovinu, ako to vidí, sám navrhol napokon svadbu, vraj pre dieťa bude najlepšie, aby vyrastalo  v kompletnej rodine. Tou sme sa však nikdy nestali,“ hovorí ďalej. 

Všetko robil akosi mechanicky, bez citu

Ich dcérka, Linda, sa narodila a Lena bola šťastná ako nikdy. Prvý týždeň sa Leonard vraj skutočne správal ukážkovo ako otec, aj ako manžel. Pomáhal jej ako sa dalo. Ale hneď si všimla, že všetko robí akosi mechanicky, ako by sa to od neho vyžadovalo, ako by to dobrovoľne nikdy nerobil: „Prebalil malú, aj ju nakŕmil, ale citovo bol k nám akýsi chladný. Keď ubehol spomínaný týždeň, všetko sa vrátilo do starých koľají a on nebol viac ženatý so  mnou, ale opäť so svojou prácou. Trávil v nej celé dni, a po narodení dcérky dokonca aj víkendy. Keď som ho prosila, aby si na nás našiel čas aspoň na jeden deň v týždni, musel vraj ešte k tomu odcestovať v nedeľu aj na služobnú cestu, aby v pondelok ráno mohol byť v kancelárii v inej krajine,“ pokračuje Lena, ktorá tiež hovorí, že rozumie, že má v práci zodpovednosť. Ale tiež je presvedčená, že toto sa nedalo nazvať kompletnou rodinou, akú vraj chcel pre svoje dieťa vytvoriť. Tú rodinu, ktorá mala byť to najlepšie pre ich dieťa: „Napokon sme ostali rodinou len my dve s Linduškou,“ dodáva smutne Lena. 

Čítajte tiež: Jeden večer mi manžel povedal, že končí: So mnou deti nechcel mať, no jeho milenka už bola tehotná

Na dcérku som ostala sama, no to som bola aj v manželstve s jej otcom 

Hoci sa veľmi snažila vysvetliť Leonardovi, že dobrovoľne prichádza o čas s malou, ktorý sa už nikdy nezopakuje, stále si išiel svoje, len a len práca. Nakoniec si musela Lena priznať krutú pravdu. Nikdy sa nezmení: „Neurobil to kvôli mne počas tých rokov, čo sme boli spolu, a rozhodne to už nikdy neurobí kvôli našej dcére. Mrzí ma, že som pre svoju dcéru vybrala otca, ktorého ani nepozná. Nakoniec som to bola ja, ktorá požiadala o rozvod a (ne)prekvapivo to zobral so stoickým pokojom. Ako inak, zase myslel skôr na to, čo ho čaká v práci, než na to, že je koniec s jeho kompletnou rodinou. Pretože ak si takto predstavuje kompletnú rodinu, v podstate ho ľutujem,“ dodáva na záver Lena, ktorá je dnes s dcérkou sama, avšak to bola aj v manželstve s jej otcom. 

Neprehliadnite: Opustila som manžela pre ilúziu, ktorú som si vytvorila: Nakoniec som sa takto presvedčila, aká som bola naivná
 

- Najčítanejšie -