Presunúť na hlavný obsah

Opustila som manžela pre ilúziu, ktorú som si vytvorila: Nakoniec som sa takto presvedčila, aká som bola naivná

Sex a vzťahy

Klaudia verila, že robí správne, keď opúšťa svojho manžela. Nakoniec jej oči otvorila blízka osoba, ktorá ju z jej ilúzie vyviedla do skutočnej reality. Klaudia tak pochopila, že urobila chybu, keď podľahla a nechala sa obalamutiť svojou bublinou. Ako to nakoniec pre jej manželstvo dopadlo?

Stále som ho milovala, ale v našej bubline bol zrazu nedokonalý

Naša čitateľka Klaudia bola vždy „snílek“, ako ju neraz častovali aj jej rodičia. Jej vzťah s Patrikom bol pre ňu od začiatku splneným snom. Mala doslova pocit, že na neho čakala tak dlho. Pred ním mala dlhoročný vzťah, v ktorom doslova uviazla a keď spoznala Patrika, vedela, že je ten pravý. Chodili spolu asi dva roky, ale nikdy spolu nežili. Keď sa rozhodli vziať, na spoločný život sa nesmierne tešila a vytvorila si ilúziu bubliny, v ktorej bude s manželom žiť: „Jediná bublina, ktorú som však nakoniec vybudovala, bola tá, v ktorej som začala na Patrikovi nachádzať samé nedokonalosti. Aby ste ma pochopili správne. Stále som ho milovala, ale zrazu tu boli tie veci, ktoré mi kazili moju ilúziu o dokonalom manželovi, manželstve,“ objasňuje naša čitateľka, ktorá sa začala cítiť v dôsledku tohto neisto a začala uvažovať nad tým, či vziať si Patrika bol správny krok. 

Mohlo by vás zaujímať: Opustila som svojho muža len kvôli jednej veci: Pochopila som, že sex je oveľa lepší s mladším mužom

Bála som sa budúcnosti a spanikárila 

Klaudiin problém bol v tom, že si vyfantazírovala svoj manželský život a potom sa do neho zamotala realita... náročná práca jej manžela, keď ho povýšili, zmena jeho správania, starostlivosť o domácnosť, platenie účtov, v istý čas bola na všetko sama a takto to nechcela. Bola presvedčená, že ak to nezastaví teraz, z jej Patrika sa stane workoholik a z nej znudená domáca pani. On však pokladal jej obavy za neopodstatnené a uisťoval ju, že ju miluje, len to musia prekusnúť istý čas. Ona sa však bála budúcnosti, spanikárila a jedného dňa od neho odišla naspäť k rodičom. 

Čítajte tiež: Túžila som po manželstve, aké mali moji rodičia: V snahe o dokonalosť ma to oberalo o to najkrajšie

Oči mi otvorila mama, ktorá ma ešte aj vysmiala 

Asi po týždni za ňou prišla jej mama, aby sa jej konečne zdôverila, pretože Klaudia najskôr len mlčala a plakala. Jej mama myslela už na najhoršie, že ju Patrik podviedol a ona sa jej nakoniec priznala, že manželský život nie je taký ako si predstavovala. „Na to sa moja mama začala smiať, vraj to nie je nikdy a pochopí to skôr či neskôr každá zamilovaná žena. Vraj v začiatkoch manželstva na rozvod s mojím otcom pomýšľala nespočetne veľakrát. Nakoniec to však bola tiež jej mama, ktorá jej otvorila oči. Manželstvo nemá byť dokonalé. Manželstvo je o kompromisoch, o práci, o tom, že veľa vecí treba aj prekusnúť. O tom, že aj v tej nedokonalosti si vieme uvedomiť, prečo sme s naším manželom, prečo ho vlastne milujeme. To, že zrazu nemáme čas na seba ako kedysi, nebude trvať večne a musíme si vedieť ukradnúť chvíľku pre seba. Vraj čo chcem robiť, keby prišli deti? Tam sa bude prvých pár rokov točiť len okolo nich a manželstvo sa bude zdať na vedľajšej koľaji. Treba zabudnúť na ilúzie, ale nachádzať aj v tej všednej realite, nevšedné okamihy s manželom, ktoré náš vzťah utužia. To je vraj jediná cesta...,“ replikuje Klaudia mamine slová, nad ktorými premýšľala a nakoniec to pochopila. 

Neprehliadnite: Bola som jeho manželkou len polrok: Krátko po svadbe som objavila niečo, čím ma totálne vodil za nos

Na druhý deň zavolala Patrikovi, za svoje unáhlené konanie sa ospravedlnila a sľúbila mu, že takúto chybu viac nespraví, že bude stáť po jeho boku, tak ako si to nedávno sľúbili pred oltárom: „Nebudem sa na záver obhajovať, že som bola mladá, hlúpa a myslela som si, že manželstvo je len o láske... Áno, dnes viem, žeje o x, y veciach, ktoré treba robiť, a napriek tomu môže byť šťastné a fungujúce,“ dodáva na záver Klaudia.

- Najčítanejšie -