Presunúť na hlavný obsah

Beauty zlozvyky, ktorými si zbytočne pridávate vek: Zmeňte ich a ušetríte si pár rokov

Krása

Honba za krásou niekedy prekračuje hranice a v snahe pôsobiť čo najmladšie sme ochotné urobiť čokoľvek.

Každá z nás chce vyzerať čo najdlhšie najmladšie a nezáleží na tom, v akom veku momentálne ste. Odlíčiť si denne tvár a aplikovať krém však nestačí. Podvedome totiž robievame chyby, o ktorých si ani nemyslíme, že by mohli mať vplyv na našu pokožku a celkové vyžarovanie. 

Čítajte: Vitamín večnej mladosti, ktorý naša pleť potrebuje: Ak chcete bojovať so známkami starnutia, musíte to urobiť včas

Dehydratácia a slabý pitný režim

Dehydratácia pokožky je jednou z najčastejších príčin starnutia pleti. Nielen na tvári, ale aj na krku, dekolte a rukách je vidno, ako sa o pokožku staráme a ako veľmi je naša pleť napnutá. Denne by sme mali vypiť 40-50 ml na kilogram našej hmotnosti. Samozrejme, dôležité sú aj spomínané hydratačné krémy s obsahom kyseliny hyalurónovej. Rovnako beauty produkty s obsahom retinolu spomaľujú starnutie. S retinolom však opatrne, tieto kozmetické prípravky sú určené na použitie počas noci, inak môžu mať opačný efekt, dôsledne čítajte preto etikety. 

Zabúdate na SPF a fotostarnutie

Ozónová vrstva sa stenšuje a slnko je čoraz „agresívnejšie“. Ochrana pred UVA a UVB žiarením, ale aj pred oxidačným stresom, voľnými radikálmi sa netýka len obdobia leta, ako si mnohé ženy myslia. Ešte stále veľa žien používa ochranné krémy len počas dovolenky alebo pobytu pri vode a nie celkovo počas bežných dní, nehovoriac o období mimo leta. Vrásky sa prehlbujú práve v dôsledku odignorovanej ochrany pred slnkom a fotostarnutie pleti je jedným z najväčších strašiakov budúcnosti, nielen z pohľadu krásy, ale najmä zdravia. 

Neprehliadnite: Umývanie vlasov každý deň alebo každý druhý je bežné: Čo sa ale stane, keď si ich neumyjete podľa dermatológov týždeň?

Nič vás nerozžiari tak, ako pravidelná aktivita a pohyb

Pasívny životný štýl takisto prispieva k rýchlejšiemu starnutiu. Ženy, ktoré vedú aktívny životný štýl sa zhodujú na jednom – nič vás nerozžiari viac, ako aktivita a pohyb. Z tela, a teda aj z pleti vyplavíte škodliviny, pleť sa vyhladí a prekrví, získa farbu a pôsobí rozjasnenejšie. Vaša nálada a sebavedomie narastá, takže celkové vyžarovanie je prirodzene krásne a v kombinácii s vhodnou beauty starostlivosťou máte jednoducho vyhraté. 

- Najčítanejšie -