Presunúť na hlavný obsah

Keď som si s ním začala, priateľky ma varovali: Neposlúchla som, nakoniec som zistila, koho mám vo svojej posteli

Sex a vzťahy

Valéria sa začala stretávať s Ivanom. Všetko bolo v poriadku, až kým ho nepredstavila svojim priateľkám. Tie si ju dovolili upozorniť na jednu vec, ktorá sa im na ňom nepozdávala. Hoci si ich Valéria vypočula, neposlúchla. Nakoniec aj tak zistila, koho si k sebe pustila.

Chcela jednoducho vyskúšať loviť v iných vodách 

Valéria patrila vždy k ženám, ktoré boli sebestačné a nepotrebovali muža, aby sa zabezpečili. Doposiaľ mala vzťahy s mužmi, ktorí na tom po finančnej stránke neboli rozhodne zle. No ona to nikdy nezneužívala. Jednoducho sa pohybovala v rovnakých kruhoch ako oni, tak sa s nimi aj spoznala. Napriek snahe ani jeden z jej predošlých vzťahov nevyšiel. Potom stretla Ivana. Bol úplným opakom jej bývalých, a práve to jej na začiatku na ňom imponovalo najviac. Chcela jednoducho vyskúšať loviť v iných vodách, ako sa hovorí: „Vedela som, že finančne som na tom lepšie než on. Mal svoju prácu a skromný byt, nezdal sa ani veľmi ambiciózny, ale za to sa  javil ako rozvážny, pokojný, jednoducho muž, pri ktorom by ste sa mali cítiť iste,“ prezrádza na úvod Valéria, ktorá ho však naozaj zle odhadla. 

Mohlo by vás zaujímať: Priateľka sa snažila takto sabotovať môj vzťah: Nezniesla, že som bola v ňom šťastná a mala ešte jeden dôvod

Rozlúčil sa s tým, či mi nevadí, že pozvem svoje priateľky ja 

Keď už sa schádzali nejaký ten piatok, rozhodla sa, že ho predstaví svojim priateľkám. Napokon on ju tiež predstavil svojim priateľom: „Stretnutie prebiehalo spočiatku úplne normálne, vo veselej nálade a zdalo sa, že sa im Ivan pozdáva. Potom však povedal jednu vec, nad ktorou som sa ja ani nepozastavila, no po jeho odchode ma na ňu upozornili moje priateľky. Rozlúčil sa skôr s tým, že musí ešte niečo vybaviť v práci a spýtal sa ma, či mi nevadí, ak pozvem priateľky ja. Nemala som s tým problém, ale ony áno,“ pokračuje vo svojom príbehu Valéria. 

Akceptovala som ich pripomienku, ale veď žijeme v 21. storočí

Priateľky si ju hneď dovolili upozorniť na to, že ako správny gentleman by nemal svoju priateľku nechať platiť a odísť bez toho, aby na stole nechal nejaké peniaze alebo aspoň drobné. Vraj aj z takýchto malých gest poznáš muža: „Akceptovala som ich pripomienku, ale zároveň odpovedala, že peniaze nie sú pre mňa problém a nech nerobia z komára somára, veď napokon žijeme v 21. storočí,“ reprodukuje svoju odpoveď priateľkám. 

Čítajte tiež: Myslela som si, že mám po boku toho najlepšieho muža. Na večeri s priateľmi som sa však dozvedela bolestivú pravdu

Musela som zaplatiť darček pre jeho matku, ale na oslavu ma nepozval 

No netrvalo dlho, a takýchto malých nenápadných gest sa začalo akosi zbierať. Jeden raz zaplatila kino, ďalší darček pre jeho mamu na oslavu, ktorý nestíhal kúpiť, tak ju poprosil, či by ho nevybrala a nezaplatila sama: „Napokon, ani som na tej oslave nebola. A to som si myslela, že sme už v takom štádiu, že by ma chcel práve na nej predstaviť svojej rodine. Mýlila som sa. No to nebolo všetko. Prakticky už u mňa býval, ale nikdy sa ani zo slušnosti neopýtal, či mi neprispeje. Párkrát sme si išli na víkend nakúpiť spolu do obchodu a vždy som platila ja. Tak som sa rozhodla overiť si ešte pár pokusmi teóriu priateliek,“ hovorí Valéria ďalej. 

Navrhla som toto a v momente sa začal vykrúcať 

Valéria sa rozhodla Ivana prekvapiť. Najskôr mu navrhla, že by mohli ísť niekde na dovolenku, ale do trópov. Keď ju vybrala, volala mu, či ju nemôže zaplatiť, vraj má niečo s kartou a bojí sa, aby sa termín neobsadil: „Čakala som na jeho reakciu a viete čo sa stalo? V momente sa začal vykrúcať. Vraj by sme ešte mali počkať, keď budú koncom leta nejaké last minutes. Vraj dokonca nemusíme ísť ani tak ďaleko. No a už som vedela, koľká bije, koho si chovám na prsiach, a hlavne to, že priateľky sa nemýlili. To len ja som sa nechala pár mesiacov využívať obyčajným príživníkom,“ uzatvára svoj príbeh. Ako inak, po tomto sa s ním rozišla, bez hanby mu povedala aj dôvod. Valéria si rozhodne o sebe nemyslí, že je náročná a nemá problém platiť, ale využívať a obrať sa o ťažko zarobené peniaze nenechá: „Zvlášť od niekoho, kto nie je schopný využiť oslavu narodenín svojej matky ako dobrý dôvod, aby ma konečne predstavil rodine,“ dodáva na záver.

Neprehliadnite: Priateľ pre mňa nevedel urobiť jednu podstatnú vec. Pre niekoho to je maličkosť, pre mňa dôvod na rozchod