Presunúť na hlavný obsah

Čarovné miesta, ktoré sa oplatí vidieť: Rezervujte si dovolenku napriamo a spoznajte krajiny z inej perspektívy

Cestovanie

Ak ešte hľadáte miesto, kde stráviť leto, máme pre vás niekoľko inšpiratívnych tipov. Zabudnite na cestovky a skúste si rezervovať niečo napriamo. Celkovo naberie vaše cestovanie iný level.

Hoci sa to nezdá, cestovanie napriamo má množstvo výhod. Dáva to totiž celej dovolenke inú perspektívu. Budete stretávať nových ľudí, môžete si zostaviť svoj vlastný intinerár, pričom pri jeho samotnom spisovaní, sa veľa naučíte o destinácii kam idete, zistíte o sebe viac a tak trochu zrejme aj vykročíte z komfortnej zóny. Navyše, väčšinou takýmto spôsobom aj ušetríte. Keď si totiž objednáte ubytovanie napriamo, spravidla vás vyjde menej.

Pokiaľ tiež hľadáte zodpovednejší a pomalší spôsob travelingu a chcete vedieť, čo je to LA DOLCE VITA, toto je cesta.

Pozrite sa spolu s nami na miesta, ktoré sme si my zamilovali a na trávenie letných dní sú ako stvorené.  

Villa Treville Positano - Umelecký skvost, kde je každá suita pomenovaná po špeciálnom hosťovi, ktorý tu zanechal svoju stopu a rovnako aj vo svete umenia

Ak patríte medzi fanúšikov výnimočných miest, toto musíte pripísať na travel list. Jedinečný zážitok z boutique hotela v historickom prímorskom panstve s rozlohou približne dva hektáre, na jednom z najfascinujúcejších a najexkluzívnejších miest na svete: Positano, na povestnom talianskom pobreží Amalfi je absolútnou láskou na prvý pohľad. 

Tento súkromný raj s neskutočnou záhradou si vás okamžite získa. Nájdete tu spojenie umenia, prírody a architektúry s gastro pôžitkami. Každá suita je pomenovaná po špeciálnom hosťovi, ktorý tu zanechal svoju stopu a rovnako aj vo svete umenia. Všade tu cítiť dotyky tradičného remesla a tvorivej predstavivosti. 

Neprehliadnite: Talentovaná Slovenka Zuzana pracovala pre Alexandra McQueena: Keď pochopila jednu vec, ťahalo ju to ešte ďalej

 

Nájdete tu originálnu starodávnu keramiku Vietri ale aj náročné reprodukcie a rozsiahle ručné práce miestnych remeselníkov, ako napríklad ručne maľované taniere vytvorené výhradne pre Villa TreVille od Rosalindy di Sorrento alebo poháre vyrobené pre dom Venini, historickým benátskym výrobcom skla v Murane.

Renovácia celého objektu bola spočiatku pod umeleckým vedením Franca Zeffirelliho, operného a filmového maestra. V práci následne s dôkladnou pozornosťou k podstatným detailom pokračoval bývalý majiteľ Giovanni Russo, ktorému radil architekt Fausta Gaetani, priateľ pána Zeffirelliho a častý hosť vo Villa TreVille. Skrátka pre milovníkov umenia, krásy a dizajnu, čarovnejšie miesto nenájdete. Za to vám ručíme.

Mezzatorre Hotel & Thermal Spa - Miesto, kde sa spája vízia trvalej udržateľnosti, záväzok zachovať jedinečnú krásu a tradície miestnych oblastí pre ďalšie generácie

Budúcnosť hoteliérstva ide ruka v ruke so zdravou budúcnosťou našej planéty, od morí až po lesy, zachovanie histórie a kultúry. Presne tohoto sa v Mezzatorre držia do bodky. Čarovný hotelík sa nachádza na skalnatom výbežku na severozápadnom cípe Ischie.  

Má výhľad na vlastný súkromný záliv, azúrové more a pôvabné mestečká Forio a Lacco Ameno sú vzdialené len pár minút jazdy autom. Odtiaľto máte Ischiu na dosah ruky: či už je to ohromujúca Giardini La Mortella alebo ikonická dedinka Sant’Angelo, všetky úžasné krásy sú z tejto adresy dostupné perfektne.

Samotný hotel je pokojnou oázou, ktorá hrdo dominuje Neapolskému zálivu. Môžete si to tu naplno vychutnať od jari do jesene, keď sa na azúrovej vode obmývajúcej súkromnú zátoku Mezzatorre odráža slnko a vytvára to tu unikátnu atmosféru. Víta hostí v úžasnom prostredí, ktoré nemá obdoby. Il Dolce Far Bene je vízia trvalej udržateľnosti a záväzok zachovať jedinečnú krásu a tradície miestnych oblastí pre ďalšie generácie. 

52 izieb a apartmánov sa nachádza buď v starej veži, alebo vo vilkách vo veľkom parku s rozlohou 7 hektárov, obklopené stredomorskými maquis a s dychberúcimi výhľadmi. Nájdete tu dve reštaurácie a jeden bar, úžasné wellness centrum a termálne kúpele s tromi vodoliečebnými bazénmi, ktoré sa nachádzajú v strážnej veži hotela zo 16. storočia. Všade tu cítiť vrodený étos poctivého luxusu prostredníctvom uváženého prístupu k cestovaniu. Za nás jedno z najvýnimočnejších miest celej Ischie!

- Najčítanejšie -