Presunúť na hlavný obsah

Najkrajšie pláže Európy: Dostať sa k nim viete lacno a potom si môžete užívať relax ako v exotike

Cestovanie

Malebné zákutia, azúrové more a krásne pláže. Ak hľadáte dovolenku s nádychom exotiky v Európe, vieme presne, kde si prídete na svoje.

Positano

Positano je azda najznámejšia a najikonickejšia dedina na pobreží Amalfi. Nádherný pás pobrežia s tyrkysovými vodami Stredozemného mora na jednej strane a vrcholkami pohoria Lattari na druhej strane si vás okamžite podmaní. Pobrežie sa tiahne 60 kilometrov južne od Neapola a severne od Salerna v juhotalianskom regióne Kampánia. Amalfi je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, vrátane miest Positano a rovnako malebného Ravella.

Čítajte tiež: Travel agentka Katka vybavuje dovolenky v luxusných rezortoch: Tieto destinácie sú pre cestovanie v lete najbezpečnejšie

Ponorte sa do krištáľovo čistých vôd pri pobreží, obdivujte útesy po mori, ddýchnite si pri romantickej večeri s výhľadom more alebo sa poprechádzajte po úzkych kľukatých uličkách pod sviežim závanom vistérie a citrónovníkov.

Toto sú jedinečné kúzla, vďaka ktorým je Positano jednou z najlepších destinácií v celom Taliansku pre tých, ktorí chcú ochutnať nadčasovú atmosféru typického "la dolce vita“ krajiny.

Ligúria

Ligúria je región severozápadného Talianska, ktorý sa nesie od hranice s Cote d'Azur vo Francúzsku na západe, po hranicu s Toskánskom na východe a asi 25 kilometrov od Stredozemného mora do vnútrozemia. Medzi najvýznamnejšie miesta regiónu patria pobrežné mestá Janov, Portofino, San Remo a krásne dediny Cinque Terre na východe regiónu. Práve tie vyzerajú ako vystrihnuté z rozprávkovej knižky.

Táto talianska riviéra sa môže pochváliť naozaj čarovnými plážovými zákutiami, ktoré si vás získajú na prvý pohľad. Milujeme tu more, ktoré je až gýčovo azúrové. Je ideálne miesto na šnorchlovanie. Určite sa pozrite na pláž Balzi Rossi, ktorá sa nachádza len 4 km od Ventimiglie. Takisto relax na bielom piesku pláže Loano je jedinečný. Je to skvelé miesto, ak chcete stráviť dovolenku s rodinou a deťmi.

Neprehliadnite: Talentovaná Slovenka Zuzana pracovala pre Alexandra McQueena: Keď pochopila jednu vec, ťahalo ju to ešte ďalej

Najlepšie pláže v Cinque Terre sú Vernazza a Monterosso al mare. Vernazza má malé a čarovné pobrežie. Je to naše obľúbené miesto v Cinque Terre, pretože okrem opaľovania a kúpania môžete sledovať rybárov na ich farebných drevených lodiach. Ten pohľad si zamilujete a verte, že sa sem budete aj po rokoch vracať. 

Puglia

Puglii sa hovorí aj Maledivy Európy. Ak sa vydáte do niektorého z jej stoviek miest, stretnete sa s autentickým juhotalianskym spôsobom života plným zemitých chutí, farieb a prívetivých úsmevov. Nájdete tu však okrem dokonalých pláži aj ako bonus starobylé mestá, extravagantné kostoly, nádherné olivovníky, olivovozelené more a jedlo, ktoré si vaše chuťové poháriky získa hneď na prvú. 

Na zozname pláži, ktoré musíte navštíviť vám nemôže chýbať Marina di Pescoluse, Salento. Vďaka nádherne čistému, takmer bielemu piesku a krištáľovo tyrkysovej vode je známa ako Maledivy v Taliansku. Z nášho pohľadu je to skvelá pláž, vhodná pre rodiny. More je plytké, vďaka čomu je ideálne pre deti. Máte tu aj množstvo reštaurácií a barov, takže tu bezproblémov strávite celý deň. Sme si isté, že tu zažijete dokonale autentický taliansky zážitok.

Cala Porto, Polignano a Mare tiež nazývaná Lama Monachile, je jedna z najfotografovanejších pláží v Pugli. Pekná kamienková pláž je síce maličká, ale naozaj výnimočná. Lemovaná bielymi domčekmi na vápencových útesoch, ktoré kontrastujú s jasným smaragdovo sfarbeným morom pod nimi, to je čistá pohľadnica! Naozaj dokonalé!

 

- Najčítanejšie -