Presunúť na hlavný obsah

Insta-friendly miesta, ktoré si zamilujete: Takto nielen ušetríte, ale užijete si aj nezabudnuteľnú dovolenku

Cestovanie

Tieto miesta spája spoločný menovateľ - počas celého roka sú čarovné a plné farieb. Rozhodne by ste sa sem mali pozrieť, lebo skutočne stoja za to. Ideálne však je zorganizovať si všetko vo vlastnej réžii.

Na tieto miesta by ste určite mali vyraziť. Nájdete tu nádherné pláže, krásnu faunu a flóru, no a v neposlednom rade aj dokonalé gastro zážitky. Za nás je práve teraz ideálne obdobie, prípadne začiatok septembra je tiež dobrou voľbou. Nielenže ušetríte, ale vychutnáte si to tu ešte nepreplnené turistami a naozaj budete môcť zažiť autenticitu krajiny samotnej. Ideálne je všetko zabezpečiť vo vlastnej réžii.

Neprehliadnite: Talentovaná Slovenka Zuzana pracovala pre Alexandra McQueena: Keď pochopila jednu vec, ťahalo ju to ešte ďalej

Kúpte si letenky, prenajmite auto a vybavte ubytovanie priamo u miestnych. Stravujte sa domácich tavernách, konobách a objavujte čaro nomádskeho cestovania. Ak máte všetko vo vlastnej réžii nielenže ušetríte, ale budete oveľa intenzívnejšie nasávať atmosféru toho, čo všetko dané miesta ponúkajú.

Benalmádena

Benalmádena u nás nie je ešte veľmi známa, no rozhodne ju odporúčame na travel list zaradiť, keďže má čo ponúknuť. Nachádza sa asi 19 km od letiska v Malage a leží medzi mestami Fuengirola a Torremolinos. Je rozdelená na tri oblasti, stará dedinka Benalmádena Pueblo, pobrežná časť Benalmádeny Costa a moderné mesto Arroyo de la Miel. Z väčšiny častí, najmä z malebnej oblasti Pueblo, máte fantastický výhľad na more a hory.

Nájdete tu viac ako 8 km pláží s modrou vlajkou, z ktorých niektoré sú v malých skalnatých zátokách. Medzi najlepšie pláže pozdĺž pobrežia patria Bil - Bil Beach, Torrevigia, Tajo de la Soga, Fuente de la Salud beach.

Zatiaľ čo väčšina ľudí si to tu vyberá pre nádherné pláže, existuje množstvo ďalších atrakcií, ktoré vám toto miesto ponúka. Vydajte sa na výlet loďou, dokonca môžete ísť pozorovať veľryby a delfíny. Skvelá je aj jazda lanovkou alebo si prezrite hrad Bil Bil. Je charakteristický svojou arabskou architektúrou a konajú sa v ňom koncerty a umelecké výstavy. Navštívte Sea Life Centre, kde sa môžete prejsť priehľadnými tunelmi v podvodnom parku.  

Pobrežie bolo pred niekoľkými rokmi vybudované aj pre peších a vedie od západného konca Benalmádeny po známu štvrť Carihuela v Torremolinos. Vzniklo tak ideálne miesto na pokojné prechádzky počas dňa aj v noci. Dlhý chodník pri pláži je lemovaný mnohými barmi, ktoré ponúkajú skvelé tapas a miestne jedlá z rýb, ryže, to si rozhodne doprajte. Za nás neodíďte bez ochutnania ich paelly a sangrie.

Favignana

Egadské ostrovy sú považované za malý kúsok raja pri Sicíli. Na prvý pohľad sa určite zamilujete do Favignany. Pýši sa krištáľovo čistou vodou v najkrajších odtieňoch smaragdovej a tyrkysovej, bielym pieskom a absolútnym pokojom. Pokiaľ potrebujete naozaj vypnúť, ideálnejšie miesto snáď neexistuje. 

Nenájdete tu neónmi osvetlené nočné kluby a diskotéky, ale objavíte tu pokoj a skutočnú pohodovú atmosféru. Zjednodušene povedané, Favignana je jednou z tých destinácií, kde sa môžete nadýchnuť čerstvého stredomorského vzduchu a vydýchnuť všetky starosti.

Na ostrov sa dostanete trajektom a po ňom je ideálne pohybovať sa na skútri. Všetko je tu ľahko dostupné, takže ten vám úplne postačí. Objavujte čaro rybieho trhu, dajte si raňajky v prístave a na večeru zájdite k domácim. Miestna špecialita je ricotta plnená do sicílskych cannoli alebo malej kasatelle. To je dokonalá symbióza chutí.

Santorini

Santorini je súčasťou Kykladských ostrovov. Tento sopečný ostrov je nasývaný aj miestom lásky a patrí medzi jednu z najobľúbenejších svadobných destinácií v Grécku. 

My sa ani nedivíme, keďže ponúka nádherné scenérie - od bielo modrých domčekov a hotelov s výhľadom na more, cez nezabudnuteľné západy slnka, až po úchvatný výhľad na kalderu. Prejdite sa malými romantickými uličkami, v ktorých nájdete ukyté mieste kaviarničky. 

Nevynechajte hlavné mesto Fira, uvoľnené Firostefani, romantické Imerovigli a luxusnú Oia. Tradičná horská dedina Pyrgos je ďalšou vynikajúcou voľbou pre romantickú atmosféru a samozrejme aj západy slnka. Počíta sa aj panoramatický výhľad na celý ostrov, na jednom z najvyšších bodov na Santorini. Ďalšia tradičná dedina Megalochori, leží v srdci vinárskej oblasti s malebným centrom, ktoré treba preskúmať.

Čítajte tiež: Travel agentka Katka vybavuje dovolenky v luxusných rezortoch: Tieto destinácie sú pre cestovanie v lete najbezpečnejšie

Aj keď je ostrov menší, rozhodne sa tu nudiť nebudete. Nie je to však nič pre deti, čiže ideálne je plánovať si takúto cestu skôr vo dvojici, kedy si naozaj budete môcť vyhutnať všetko, čo toto miesto ponúka.