Presunúť na hlavný obsah

Najromantickejšie miesta, ktoré máte na skok: Užite si letné chvíle vo dvojici naozaj štýlovo

Cestovanie

Pokiaľ hľadáte miesta, kde si skutočne vychutnáte romantické chvíle vo dvojici, pozrite sa kam toto leto zavítať. Snúbi sa tu krásne prostredie aj skvelé gastro.

Kabola 

Toto čarovné miestečko s úžasnou atmosférnou malého Toskánska, nájdete na severozápade Istrijského polostrova v nadmorskej výške 275 m, s výhľadom na Alpy a Dolomity na jednej strane a na sviežu zeleň nedotknutej prírody, prekrásnu morskú panorámu na strane druhej. 

História vinohradníctva v rodine Markežićovcov siaha až do roku 1891, kedy položili prvý základný kameň s Momjan Muscat. Odvtedy táto rodina píše neuveriteľný príbeh vín, inšpirovaný túžbou vyniknúť tým, že sú pravé a jedinečné. Vytvorili vlastný rozpoznateľný štýl nielen samotného vína, ale aj prostredia, v ktorom vás privítajú. 

Neprehliadnite: Talentovaná Slovenka Zuzana pracovala pre Alexandra McQueena: Keď pochopila jednu vec, ťahalo ju to ešte ďalej

Kamenný dom s malými modrými okenicami, rozprávkovou záhradou a prírodou okolo si získa všetky romantické duše na prvú. 

Meneghetti Wine Hotel & Winery

Ak hľadáte malý únik z reality, toto miesto je na to ako stvorené. Meneghetti Wine Hotel & Winery je skutočným klenotom zo storočného kameňa, ktorý vzbudzuje úctu k tradíciám svojho regiónu. Počas rokov sa stalo toto miesto symbolom luxusu, oázou pokoja obklopenou vinicami a olivovými hájmi, s vlastným vinárstvom, vynikajúcou reštauráciou, svetovo uznávanými a oceňovanými vínami, či olivovými olejmi. 

Keď si chcete vychutnať absolútnu romantiku, pokoj, ticho a špičkové služby, tu ste správne. Pri redizajne bola venovaná najvyššia pozornosť každému detailu. Výsledkom je príjemná estetika a to ako v bezchybnom interiéri, tak aj v magickom vonkajšom prostredí. 

Ako každý skutočný raj na aj toto miesto je ťažké nájsť a aj to je dôkazom, že mágia sa deje len mimo vychodených ciest. Jedna z nich vedie práve sem, kúsok od malého mestečka Bale. 

Vinarija Kozlović

Štyri generácie, jeden príbeh, rovnaké hodnoty. Toto je dôkazom, že ak sa snúbi láska k remeslu s láskou k rodine a prírode, výsledok je vždy dokonalý. 

Od roku 1904 majú Kozlovićovci vinice v údolí Valle, na severozápadnej časti Istrijského polostrova, na hraniciach s Talianskom a Slovinskom. Všetky štyri generácie majú pritom rovnaký cieľ: zachovať úctu k regiónu a dedičstvu, napredovať v poznaní technológii a zaručiť kvalitu všetkého, čo ponúkajú s rodinným menom. 

Čítajte tiež: Travel agentka Katka vybavuje dovolenky v luxusných rezortoch: Tieto destinácie sú pre cestovanie v lete najbezpečnejšie

Môžu sa pochváliť nielen bezchybným vínkom, ale aj prostredím a atmosférou, ktorá uspokojí aj tích najnáročnejších. Dychberúce výhľady na vinohrady, levanduľový háj a olivovníky si vás získajú na prvý pohľad. Ak budete v tejto časti Chorvátska, toto miesto je tým, ktoré treba mať na travel liste. 

- Najčítanejšie -